Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.

Bądź pokorny

Ustępuj głupszemu

Nie wyróżniaj się

Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim

Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.
  • Odpowiedz
@Drobna: Ja nie mam problemu ze zmianą pracy, bo póki co żadnej zmiany nie żałowałem. Obecnie siedzę na swojej działalności, ale opisuję tutaj przykład.

Dostałem sporo lepszą pracę, w byłej pracy współpracownicy się cieszyli bo akurat projekt nam się sypał i sporo ludzi zaczynało odchodzić a tu dostałem 2x większe pieniądze. Nawet manager powiedział, że nie czuje żalu bo rozmawiał z kierownictwem i na obecny stan oni mi nie mogą
  • Odpowiedz
Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.

Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.


@cnq2j3hr1dqwf: takto jest, że ludzie są różni, a zwalanie swoich porażek na "TAK ME RODZICY WYCHOWALI" to podstawa do rozpoczęcia
  • Odpowiedz
@Wenom01: życie jest trudne, nikt nie powiedzial ze bedzie latwo. Wiekszosc ludzi, ktorzy cos osiagneli duzo pracowalo, mieli plan na siebie i go realizowali. Nie zawsze sie on udawał. To że będzie łatwo i wszystko bedziesz mial bez wysiłku, to wlasnie komunistyczne myslenie, niestety.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Rzucając wypowiedzeniem umowy w twarz pracodawcy ostatnio oraz egzekwując moje własne prawa do ciszy w domu i idąc na wojne z lokatorami czułem się, jakbym robił coś złego. Jakbym robił coś aspołecznego. Jakbym stał nago w miejscu publicznym.


Dopiero po czasie zrozumiałem, że to uczucie to jest cena za zerwany kaganiec. J***ć buraczane polskie wychowanie, w którym najwyższą ideą jest "co ludzie powiedzą". Moje dzieci na pewno będa wychowywane inaczej.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: współczesnego niewolnika poznasz po tym, że myje się częściej niż raz na tydzień. Zawsze miałem tbw w to co starzy powiedzą. Btw Looszki to strata czasu. Wyróżnianie się z tłumu millenialsów/lewaków, to aktualnie bycie fanatycznym katolikiem btw.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Do tego prawdą jest że rodzice i rodzina najczęściej chcą dla nas tego co jest opcją bezpieczną, raczej rzadko będzie można od nich usłyszeć coś co będzie powiązane z pewnym ryzykiem w życiu.
Ucz się
Dobre oceny
Pójdziesz na studia
Będzie jakaś praca
A najważniejsze żebyś pracę miał a jaką i za ile to
  • Odpowiedz
Ucz się

Dobre oceny

Pójdziesz na studia

Będzie jakaś praca


@Royal_Pheasant: no mi tak rodzice powtarzali i uważam, że bardzo dobrze. Swoim dzieciom też tak będę mówił. Wykształcenie jest bardzo ważne. Ja jeszcze bardziej będę sie starał inwestować w wykształcenie dzieci, szczególnie w języki obce.
  • Odpowiedz