Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Ale #!$%@?. Wczoraj widziałem w parku jak matka pije browary razem ze swoimi dziećmi w wieku 9-12 lat (w sensie te dzieciaki też piły razem z nią). Potem chodzili zbierać kiepy i je dopalali.
To jest #!$%@? tragedia i najgorsze wychowanie, a nie "chlip chlip mamusia mi powiemdziała że tamtuaż jest zły i ja teraz nie mam tamtuażu chlip".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniek_g: i ryje też. Co nie zmienia faktu, że tatuaże w widocznych miejscach to jest zwyczajnie obecna moda. I tego się nie da zanegować.
  • Odpowiedz
Doskonale widać to w pracy za granica , gdzie Polak wystraszony na widok szefa unika kontaktu wzrokowego , a taki np. Hiszpan cz Holender ,podchodzi i zaczyna rozmawiać jak Ci mija dzień itd.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Ale to jest płytkie i ograniczone myślenie
¯\(ツ)_/¯ fakt dużo wynosimy z domu rodzinnego, bo "czym skorupka za mlodu nasiaknię...", ale po to zostaliśmy wyposażeni w logiczne myśleniei rozsądek żeby analizować co dobre, a co złe dla nas samych. Pokora w granicach rozsądku, bo arogancji nikt nie toleruje (σ ͜ʖσ) a jak jesteś bierną #!$%@?ą, no to co poradzić ¯\
  • Odpowiedz
  • 14
@Tommy__ kurde z tym sportem to idealnie przedstawiłeś.
Za gówniarza zawsze chciałem pokopać piłkę jakoś poważniej, ale rodzice ciągle powtarzali, że tu nie ma pieniędzy na buty, tu jeszcze kontuzję złapie i trzeba będzie mnie leczy, a w ogóle to po co, przecież i tak nic nie osiągnę, lepiej żebym za naukę się wziął..
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Rzucając wypowiedzeniem umowy w twarz pracodawcy ostatnio oraz egzekwując moje własne prawa do ciszy w domu i idąc na wojne z lokatorami czułem się, jakbym robił coś złego. Jakbym robił coś aspołecznego. Jakbym stał nago w miejscu publicznym.

Dopiero po czasie zrozumiałem, że to uczucie to jest cena za zerwany kaganiec. #!$%@?ć buraczane polskie wychowanie, w którym najwyższą ideą jest "co ludzie powiedzą". Moje dzieci na pewno będa wychowywane
  • Odpowiedz