Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf na szczęście obecnie świadome rodzicielstwo oparte np. o wskazówki Juula jest zgoła inne. Zawsze się zastanawiałem nad tym dlaczego ludzie tak ślepo ufają swoim rodzicom w temacie wychowania swoich dzieci, skoro nasi rodzice robili wszystko po omacku i wcale nie robili tego dobrze. Wpajano nam oklepane truizmy jako sens, np. dziel się bo cie nie będą lubić, tego nie wypada, idz go przepros bądź mądrzejszy etc.
Zamykano w sztywnych ramach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@cnq2j3hr1dqwf: najgorzej jak matka stara się zastąpić Ci ojca i wmawia gówno całe życie jaki powinieneś być a to #!$%@? prawda. Zazdro innym co poszli na studia poza swoją miejscowością a nie że taka jak u mnie całe życie z matką zamiast na głęboką wodę wskoczyć. Albo idź na studia dzienne, taki mądry jesteś polibuda mocno. #!$%@?, było iść do technikum a potem na zaoczne i praca w między czasie
  • Odpowiedz
  • 167
@cnq2j3hr1dqwf
Kilka lat temu pracowałem w Januszexie gdzie normą były bezpłatne nadgodziny. Ludzie #!$%@? po 10h, niektórzy więcej a płacone mieli za 8h.

I przyszedłem ja młody roszczeniowy, który nie chciał robić za frajer i wychodził po 8h, ku wielkiemu niezadowoleniu innych współpracowników bo "przecież tak się nie robi, tu się robi po 10h".

Szybko stamtąd uciekłem, znalazłem lepszą robotę a tamte Janusze i Grażyny nadal tam robią po 10h i
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Tacy rodzice po prostu nie chcą mieć za dużo roboty ze swoim dzieckiem. Chcą żeby dziecko było "bezobjawowe", najlepiej niech siedzi w swoim pokoju i gra w grę, uczy się albo ogląda głupi program w telewizji razem z rodzicem.

-W sobotę obejrzy sobie serialik a nie zawiezie syna na zawody sportowe. Gówniarzowi się zachciało. Trzeba zmarnować czas na dojazd i paliwo. W ogóle do sportu to się nie nadajesz,
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf wynika to też z powszechnej niewiedzy, niedouczenia i głupoty ludzi prostych. Myślisz że ilu rodziców wie np. o tym jak działa mózg? Jak na dziecko wpływa bullying? Jak degenuruje się pod stresem hipokamp czy zanika kora przedxzołowa? A potem jest tak: - młody kalekę z siebie kur.a robią, do roboty. A młody ma rozwalony mózg fizycznie. Fobie społeczne, nerwicę, da się leczyć i normalnie żyć, tylko że trzeba o to
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Masz nieco racji, aczkolwiek przerysowujesz problem. Zresztą przerysowanie i emocjonalne podejscie do zycia to przeklenstwo tych czasow.
Miedzy mentalnoscia chlopa panszczyznianego a rzucaniem januszowi w ryj papierami i inwektywami jest bardzo duzy dystans. Ani jedna ani druga skrajna postawa nie sa korzystne.
Podobna relacja jest miedzy rowerzystami, pieszymi i kierowcami aut (w kazda strone), stronami politycznymi, dyskutujacymi o orientacji seksualnej, wierze itp itd
Prawda jest taka, ze kazdy ma
  • Odpowiedz
@Marek1991: oczywiście, ze sa nasza porażka. Osobie tak wychowanej ciezko jest sie odciac od takiego myslenia i przez to popelnia bledy. To nie jest tak, ze po 18 stajesz sie nowa osoba wolna od zaprogramowanego shitu z przeszlosci.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf no niestety. Ale wina nie leży tu tylko z powodu komuny. Myślę, że to też po części pokłosie naszej trudnej historii. Wiara katolicka też się mocno do tego przyczyniła. Trochę czasu minie zanim ludzie się z tego wyleczą
  • Odpowiedz
@cirael otóż to, święte słowa, ludzie nie kumają że nie da się od tak zmienić swojego życia, czyli działania mózgu Magiczny czar, no Serotonina nawalaj, nic nie daje a depresja trwa

Serio, moja rodzinka uważa że jak chcesz to się depresji sam np. pozbędziesz, wystarczy że powiesz sobie : teraz będę wesoły
  • Odpowiedz