Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
"Idz do technikum bo w zawodowce patologia" - najbardziej szkodliwy falsz lat '90 - '00


@Sam_w_domu: nie do końca taki fałsz. To pewnie oczywiście zależy od miasta. Ja jestem rocznik 86 i miałem kumpli w technikach, zawodówach, a sam byłem w ogólniaku. No i nieraz z nimi rozmawiałem, przy browarze, to się sporo nasłuchałem i jednak w zawodówkach w tamtych czasach była spora patologia. Przemoc fizyczna to była norma, tępienie
  • Odpowiedz
@Marek1991: Masz rację ale o ile ta nauka ma rację bytu i jest dobrze ukierunkowana. A ile osób znam którzy poszli na jakieś studia bo... no bo poszli na bezpieczeństwo, administrację itd a tak naprawdę mimo upływu lat oni dalej nie wiedzą co ze sobą zrobić. Przecież w Polsce taki gotowy produkt do pracy po studiach właśnie często nie zna żadnego języka obcego w stopniu B2-C1, a nauka nie była
  • Odpowiedz
Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.


@cnq2j3hr1dqwf: Kolejny, który za wszystko co złe obwinia innych tylko nie siebie. Jeszcze napisz, że na zachodzie, gdzie nie było polskiej mentalności niewolnika pańszczyźnianego, polskiej mentalności katolickiej doprawionionej jeszcze komunistyczną tresurą wszyscy są optymistami, dynamiczniakami, nie boją się życia i połowę mordy mają w tatuażach.
  • Odpowiedz
@Tommy__: starsze osoby sa stracone. Inne wychowanie, ja od dawna jestem na wlasnej dzialalnosci, a i tak moj ojciec tego nie poważa, mowi ze powinnam isc a normalny etat, a nie ciagle robić "fuchy". Co z tego ze na etacie bym mniej zarabiała. Ale w jego czasach słowo "prywaciarz" było obrazliwe. Tak że ten... starsi ludzie są w wiekszosci zachowawczy. Albo mają żal, ze nic nie zrobili, a inni w
  • Odpowiedz
@Marek1991: Zależy o jakich przypadkach mówisz
O tym jak nie dać się okraść na wnuczka lepiej nauczyć się od kogoś XD
Ale takich rzeczy jak negocjacje o zarobkach, warunkach pracy, decyzje o pierwszej pracy, wynajęciu pokoju/mieszkania to każdy musi sam przerobić i tyle.
Taką rolę też najlepiej spełniają studia, opuszczasz dom rodzinny (chyba że już to zrobiłeś wcześniej) i wtedy też powinieneś pewne rzeczy pojąć.
  • Odpowiedz
@donk: mnie strasznie #!$%@? to gadanie " co ludzie powiedzą" brakuje mi tego luzu w polsce co widziałem np w szkocji czy hiszpanii, że ludzie chodza ubrani jak chcą , wychodzą w piżamie na lajcie do kiosku czy tam sklepu i każdy ma to w dupie. Palił marihuane ? - Pewnie jakiś margines, nie chodzi do kosciola ? -Źle wychowany ma problemy z psychiką? - pewnie jakaś ciota itd itp.
  • Odpowiedz
@Igrit: Zapytaj się wykopków którzy narzekają na niskie zarobki, słabe prace w Polsce co zrobili w ostatnim roku żeby poprawić swój status, jakie nowe umiejętności nabyli itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykopki są bardzo roszczeniowi. Chcieliby dostawać podwyżki za wykonywanie tej samej pracy na takim samym poziomie.
  • Odpowiedz
Bądź pokorny

Ustępuj głupszemu

Nie wyróżniaj się

Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim


@cnq2j3hr1dqwf: Bardzo dobre rady, jeśli ktoś ma przy okazji trochę oleju w głowie, zna swoją wartość i nie ma mentalności przegrywa.
Pokora ≠ bycie ofiarą i ciągłe przyznawanie innym racji. Z głupkiem, który się upiera przy swoim, się nie dyskutuje – co nie znaczy, że ma on narzucać swoją wizję; po prostu robi się swoje,
  • Odpowiedz
to się zmienia wraz z dorastającymi "roszczeniowcami" milenialsami. Sam ledwo się łapię na milenialsa i jestem raczej w dolnej granicy, ale uważam, że nasze pokolenie odwaliło kawał dobrej roboty. PS. Pokolenie Z to #!$%@?.


@macan: czyli pokolenie mileanialsów, wychowane przez tych ludzi co opisał OP, poprawią sytuację, a pokolenie Z wychowane przez mileanialsów to #!$%@?? Hmm no to chyba jednak CI rodzice mileanialsów nie byli tacy źli.
  • Odpowiedz