Wpis z mikrobloga

@GaiusBaltar szukam auta już z pół roku na niemieckich stronach też i zastanawiam się jak handlarze zarabiają na tych autach skoro ceny są takie same albo i większe niż u nas za dobry model
@lossiemkos89: Nie, no prywatni też lecą w kulki, ale łatwiej się poznać. Prywatny sprzedawce mi mówi, że auto git i było dbane, a przy wyjeździe z garażu silnikiem i skrzynią szarpie tak jakby wszystkie poduszki były rozwalone (i były xD). Janusz handlarz by jakieś najtańsze chińskie gówno włożył, i by nie było to tak ewidentne podczas sprzedaży. Tak samo z wyciekami czy korozją.
@wercia2627: no i nigdy przenigdy nie daj sobie w komisie wcisnąć umowy od osoby prywatnej zza granicy - niektórzy lubią dać kwit "od Hansa" i potem sobie szukaj go w razie problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wspomniany autopunkt wygląda dość legitnie - prawie kupiłem tam auto, co do stanu technicznego wszystko tam wyglądało ok, ale ostatecznie odstraszyly mnie następujące kwestie:
- prawie wszystko sprowadzane (ja nie chciałem
A, i przy zakupie, pod żadnym pozorem nie pisz umów na zaniżoną cenę. Tyle ile dajesz, tyle musi być na umowie. Jeśli ktoś Cię zachęca do obniżenia ceny, aby "zaoszczędzić" w skarbówce 50zł, to uciekaj.


@GaiusBaltar: co handlarz w ten sposób chce osiągnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wercia2627: ktos tu polecal autopunkt.pl Pol roku temu moja dziweczyna sobie upatrzyla tam auto (pojechala sama ogladnac, bo nie moglem), mily Pan jej wszystko pokazal, zapewnial ze auto bylo niebite, ze wszystko jest ok. Przejechali sie po placu i ostro namawial ja zeby brala bo atrakcyjna cena. Po kilku dniach pojechalem zobaczyc to auto. Malowana, maska, prawe nadkole przod, drzwi przednie, drzwi tylne, wymieniana szyba przednia i boczne, zle spasowane zderzaki
@The_Special_One_II no w sumie nie jest potrzebne na już. Ja się tylko obawiam że właśnie jak pojadę do takiego miejsca to po pierwsze będą wciskać bo kobieta, nie zna się (i będą mieli rację xD) a po drugie to że właśnie tam mogą być wyższe ceny, a coś z nimi będzie nie tak
@wercia2627: w takich punktach mozesz tylko podjechac, sprawdzic czy Ci pasuje dany model, czy CI sie podoba w srodku, czy sie wygodnie jezdzi i ucekać stamtad czym predzej, chyba ze jestes juz zdecydowana na konkretny model to szukać na otomoto od kogos prywatnego i nie przywiezionego z zagranicy. To wymaga czasu, ale dla kogos kto sie nie zna znaczaco maleje ryzyko wtopy.