Wpis z mikrobloga

@szunis: dziwi mnie to, że nikt nie zwrócił uwagę na aspekt do którego ministerstwa wnioskuje się o zapomogę. MKiDN jest ministerstwem nie tylko kultury (pod którą wyznania bądź co bądź podlegają) ale i Dziedzictwa Narodowego. Każdy budynek o jakiejkolwiek wartości historycznej, czy to ze względu na wiek, czy na ważność pod skrzydła tego mjnisterstwa podpada. Czy to kościół, czy dworzec kolejowy, zameczek, schronisko, kamienica czy most. Nie rozumiem szumu. W momencie
@gtafr: pozatym, zoreintowałem się w temacie. To budynek z XVIII wieku, pierwotnie był skrzydłem pałacyku, którego budowy nie ukończono. Zostało po nim właśnie to skrzydło bo resztę rozebrano. Dodatkowo stanowi wartość jako jeden z niewielu kościołów protestanckich w polsce (dopiero po wojnie został przekształcony w rzymskokatolicki). W środku masz jeszcze drewniany chór i neogotyckie orgamy z XIX. A no i jest wpisany na listę zabytków, więc remont musi odbyć się razem
t wpisany na listę zabytków, więc remont musi odbyć się razem z konserwatorem, co generuje ogromnw koszta. Przypominam, że lista zabytków po pierwsze nie jest dobrowolna, po drugie jest państwowa.


@gtafr: No popatrz. Dokładnie jak dom moich rodziców. Zgadnij jak finansowane są jego remonty.
@bartolomis w TYM moze nie ale w mojej okolicy ksiądz 2x w roku przez 3 lata jeździł i zbierał na dach. Po czym został przeniesiony do innej parafia a nowy ksiądz stwierdził że w kasie jest 200zl ( ͡º ͜ʖ͡º) a dach cza zmienić więc zaczyna zbierać xDDDD