Wpis z mikrobloga

remont dachu jest czymś złym?


@bartolomis: Oczywiście, że nie. Złe jest coś innego.

Ale pozwól, że poprę to przykładem. A nawet dwoma.

1. Dach mojego domu wymaga remontu. Co w tej sytuacji zrobić?
a) pójść do pracy, zarobić, wyremontować
b) wykorzystać odłożone pieniądze i wyremontować
c) wziąć kredyt i wyremontować
d) kombinować jak łysy koń pod górę, żeby zdobyć pieniądze, które mi się nie należą

Ale rozumiem. Dom to dom. A
a coroczne żebranie WOŚP?


I tutaj niby masz rację, ale nie do końca.
Patrz - WOŚP zbiera pieniądze od ludzi, którzy te pieniądze chcą im dać.
Ksiądz też może te pieniądze zebrać do swoich parafian - tych, którzy chcą je dać.
I jest gitesik. Nie mam z tym absolutnie żadnego problemu.

Problem widzę w momencie, w którym te pieniądze chce nie od chętnych a od wszystkich. I tutaj jest problem.

akurat popieram,
@KotAlik: WOŚP podobnie jak Kościół to tzw. III filar, a Kościół płaci podatki więc #fakenews
@TatoAktywny: na siłę to i WOŚP posługując się dziećmi wymusza poprzez współczucie wpłacenie pieniążków (ironia!)
Każdy może wypełnić wniosek o dofinansowanie i jeżeli spełnia kryteria powinien je dostać, nie wiem jak było w przypadku tego konkretnego wniosku
Tak więc jak sam widzisz. To nie fakt remontu jest czymś złym. Ba! Nawet jest czymś bardzo dobrym. Czymś złym jest podejście do finansowania owego.


@TatoAktywny: a kto ma finansować remonty kościoła? Kościół nie jest księdza, kościół też nie jest własnością Watykanu. To jest miejsce publiczne dla wiernych więc parafianie muszą to finansować. Jeśli chcesz aby kościół finansował to będzie musiał zacząć kasować za wejścia bo z czegoś się musi utrzymać.
a kto ma finansować remonty kościoła? Kościół nie jest księdza, kościół też nie jest własnością Watykanu. To jest miejsce publiczne dla wiernych więc parafianie muszą to finansować.


Zgadzam się i nie mam nic przeciwko temu. Niech parafianie finansują.

Jeśli chcesz aby kościół finansował to będzie musiał zacząć kasować za wejścia bo z czegoś się musi utrzymać.


Czekaj, czekaj. To z czego finansuje się dzisiaj?

Zresztą co cię to obchodzi skoro i tak
@pilzmeister: @TatoAktywny: #!$%@?, łączycie podatek kościelny, który jest przekazywany do grubasów Biskupów i Watykanu z jakąś małą parafią w Pcimiu dolnym? Parafie dostają jakieś grosze ze wspólnych środków i utrzymywać się muszą z datków kościelnych. Jakoś wam nie przeszkadza, że płacimy na NFZ a Owsiak musi zbierać dodatkowo.