Wpis z mikrobloga

@nietolerancja kiedyś pracowałem w firmie gdzie w jednym pokoju siedziały 4 kobiety. One się tam jawnie nienawidziły. Co chwilę wybuchały dramy, bo któraś krzywo spojrzała na inną. #!$%@? współpracownic do szefa i innych współpracowników to był standard. Nigdy w życiu nie chciałbym pracować w kobiecej firmie.
  • Odpowiedz
Tutaj oryginał, bo naszym p0lskim feministk0m nawet kopiowanie nie wychodzi xD

@floojd: Tak jakby się spodziewałem xD

Niestety ale to smutna rzeczywistość - spora część polskiej lewicy bezmyślnie kopiuje zachód bez zrozumienia idei problemu i przełożenia tego na polskie warunki. Przecież #!$%@? mansplaining to nie inżynieria rakietowa i można go spokojnie łatwo pokazać na realistycznych przykładach tak aby to było zrozumiałe. Ale nie, gównotłumaczenie "flołczartu" #!$%@? z reddita będzie zawsze
  • Odpowiedz
@Dispairter: Boże, nieumiejętność robienia schematów blokowych, niepoprawne użycie "Ciebie", zamiast "Cię", totalne pomieszanie wszystkiego, przez co jest nieczytelne. Nie wierzę, że to nie zarzutka, żeby udowodnić mansplaining istnieje, na przykładzie ludzi w komentarzach
  • Odpowiedz
@Dispairter:
a jak nazwać jak feministki wypowiadają się w imieniu wszystkich/większości kobiet? Albo jak nazywać uświadamianie na siłę w tematach feminizmu? Też nie każdy mężczyzna o to pyta, a jak będzie chciał to szybko trafi na odpowiednie treści w internecie
  • Odpowiedz
@Dispairter: może być ekspertką i wciąż się mylić. A mężczyzna może chcieć wytłumaczyć, a w trakcie tego się zorientować, że to on się mylił

Poza tym, mam nadzieję, że inna kobieta jej wytłumaczy na przyszłośc jak poprawnie robić takie grafiki

I jeszcze jedno- a skąd wie jedna z drugą, że tłumaczący jej to mężczyzna identyfikuje się jako mężczyzna? Bo tak wygląda? Może jest non-binary i go zsmigenderowała.
  • Odpowiedz