Wpis z mikrobloga

#depresja #psychiatria #psychologia
Pierwsza szczera rozmowa z lekarzem specjalistą, w wieku 31 lat za mną i....kurde w tym na prawdę chyba jest jakieś rozwiązanie...
Całe życie myślałem że konowały od głowy , cóż to tylko konowały od głowy i tylko chemia/jakiś cud jest w stanie zmienić myślenie i nastawianie do życia. A po głupiej rozmowie dostrzegam światełko w tunelu xd i bynajmniej nie chodzi tu o pośmiertne hipotezy i teorie. Wiele roboty przede mną i trzymam za siebie kciuka.
Nie bójcie się stawiać pierwszych kroków w ratowaniu swoich cybuchów.
  • 35
@dokutwyjendzy nie słuchaj tych debili, psychiatra w połączeniu z psychologiem naprawdę działają cuda. Na pewno nie od pstryknięcia palcem, bo to proces długotrwały, ale do zrobienia. Pamiętaj, że najwięcej w procesie terapeutycznym #!$%@? się Ty.
Jakbyś chciał pogadać to zapraszam na priv, jestem w terapii od 8 lat a u psychiatry od 3,5 roku
@ziel0ny: A mimo to badanie za badaniem udowadnia, że terapia jest skutecznym sposobem radzenia sobie z depresją, nerwicą i innymi problemami psychicznymi. Ale wiem, pewnie lewackie opłacone badania, co? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Sama nie mam dobrych doświadczeń z terapią i uważam, że na niektórych ludzi faktycznie może nie działać, ale nie ma żadnych podstaw by twierdzić, że nie pomaga nikomu i jest stratą czasu, wręcz przeciwnie:
@dokutwyjendzy: a powiedźcie, czy istnieje taka procedura jak stworzenie przez psychiatrę czegoś takiego jak portret psychiczny konkretnej osoby? W sensie czy na podstawie rozmowy, przebiegu życia, sposobie myślenia można zbudować jakiś schemat, który mówi kim i dlaczego jesteś? Co mogło mieć na to wpływ?