Wpis z mikrobloga

to dlaczego pracownik sam nie wypracowuje na siebie 20k zysku?


Pewnie z tego samego powodu dla którego zakłady pracy nie budują sobie same dróg dojazdowych, torów kolejowych, portów morskich, elektrowni, sieci trakcyjnych, oczyszczani ścieków, wodociągów itp.

Różnica jest taka, że jak ktoś nazywa podatki kradzieżą to połowa wykopu mu przyklaskuje, a nikt nie mówi żeby sobie założył własny kraj bez podatków.
@IcyHot:
@sh2dov: Dlaczego zgłosiłeś do moderacji to gdy napisałem jaka jest cena wystawionego na sprzedaż u mnie na osiedlu sklepu osiedlowego? (400 tys)
Czyżby było ci wstyd przed mirkami z wykopu że zbłaźniłeś się propozycją żeby kasjerka sobie taki sklep kupiła?
żaden system nie jest idealny, ale póki co żadnej sensownej opcji oprócz kapitalizmu nie ma.


@TestoDepot: W umyśle kuca na pewno. W ogóle niewiele tam jest.

No czasem tak bywa, że coś się nie powiedzie - to jest właśnie to ryzyko, które przedsiębiorca podejmuje w przeciwieństwie do kogoś kto pracuje na etacie i po 8h ma wszystko w d


@TestoDepot: To tak jakbyś powiedział że osoba co ma dwie nogi
umyśle kuca na pewno. W ogóle niewiele tam jest.


@M_xxx: za to kieszenie ma pełne, w przeciwieństwie do socjalucha nieudacznika bo ten nie dość, że łeb pusty to i kieszenie też ( ͡° ͜ʖ ͡°).
No więc pochwal się ta alternatywą, myślicielu.

Jasne że przedsiębiorca ryzykuje że straci kapitał (bo go ma).


@M_xxx: No właśnie - a dlaczego go ma? Bo pisał wysrywy na wykopie jaki
@TestoDepot: Kapitaliści ciągle piszą wysrywy jaki to socjalizm jest niesprawidliwy i jest wszędzie, a przedsiębiorcy są rzekomo najbardziej #!$%@?ą grupą w społeczeństwie. I że urzędnicy źli, i że biurokracja, i że podatki....

(Tanajno, Korwin, Menzten itd)
@TestoDepot: Przecież ledwo co udzielałeś się w wątku o progresywnym podatku od nieruchomości. Pisałem że to popieram.
To jest coś sprzecznego z kapitalizmem.

A alternatywą dla nierównego podziału dochodu jest...

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ignacy_Loyola: to niech założy własną firmę i będzie mieć 20k. A nie jednak nie, właściciel najpierw zdobył klientów, marke na rynku, wyszkolił pracownika, bierze na siebie odpowiedzialności za to co sprzedaje/oferuje.
To tak jakby powiedzieć że pracownik w McDonald's sprzedał 100 bigmacow w godzinę więc wypracował przychód na poziomie 1,3k a dostał 20pln. No ale to pracodawca przyciągnął klienta, zakupil produkty potrzebne do zrobienia big maca, wynajął lokal, dostał pozwolenia od
Przecież ledwo co udzielałeś się w wątku o progresywnym podatku od nieruchomości.


@M_xxx: i jakieś jedno średnie rozwiązanie twoim zdaniem załatwia wszystkie kwestie systemu? Ja pytałem w szerokim pojęciu co masz w zamian za kapitalizm, a nie o mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Równy podział dochodu


@M_xxx: No ciekawe w jaki sposób i na jakichś zasadach ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kuc by
i jakieś jedno średnie rozwiązanie twoim zdaniem załatwia wszystkie kwestie systemu?


@TestoDepot: Nie. Ale to jakiś krok na przód.

Ja pytałem w szerokim pojęciu co masz w zamian za kapitalizm, a nie o mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@TestoDepot: Szerokiej odpowiedzi nie dostaniesz bo nie chce mi się ci jej pisać. To cud że w ogóle z takim ***** rozmawiam.

Może w ten sposób: alternatywą kapitalizmu
@M_xxx z jednej strony tak, ale na ten moment jedyne co dostanę z tych usług to gazem po ryju na protestach lub pałą i wizytą u lekarza za rok jeśli nie zdążyłbym się przekręcić. Jedynie straż pożarna jakoś funkcjonuje, ale to chyba tylko dlatego, że nie mają aż tyle pracy co w dwóch pozostałych formacjach (nie ujmując im niczego rzecz jasna).
@Ignacy_Loyola: U mnie programista wypracowuje powiedzmy 30k na miesiąc, dostaje połowę tej kwoty. Z tego co zostanie po pensjach mamy koszty biura, leasing sprzętu, jego zakup, pensje pracowników niemontyzowanych bezpośrednio, wypłaty dla zarządu, koszt marketingu itp itd. Ty serio nie wiesz jak wyglada prowadzenie nawet prostej firemki czy to bait? xD