Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się mogę pozbyć srebrzykow/rybików z mieszkania? Niedawno wynająłem całkiem fajne mieszkanie, 4 letnie bloki ale okazało się że są w nim te pieprzone robaki. Jak się ich skutecznie pozbyć? Gdzie szukać ich gniazda? Różowa wietrzy non stop, w mieszkaniu jest czysto. Wszędzie lawenda rozłożona, psikamy w łazience sprejem na robaki ale to nie pomaga. Mieszkanie na 4 ostatnim piętrze.
#wroclaw #pomocy #pytanie
  • 65
@Zdolnyslazak: niektóre płyny do podłóg lepiej na nie działają, że jak dobrze przyciśniesz mopem na krawędziach, to rzadziej je widać. Nie wiem też, czy czasem woda z octem nie pomoże częściowo.
Ja używałem jakiegoś czerwonego chyba Ludwika
@Zdolnyslazak: mnie pomogły takie pułapki: https://allegro.pl/oferta/pulapka-na-srebrzyki-rybiki-cukrowe-panko-10szt-9941604487

Trzeba tylko poczekać z minimum tydzień, żeby zaczęły działać. Od kiedy zamontowałem jedną w łazience (wymieniam co kilka miesięcy), to nie widziałem tam żadnego rybika, a wcześniej widywałem jakiegoś co dwa-trzy dni. Próbowałem z zaklejaniem szczelin i szpar, borasol z cukrem pudrem, nic nie pomagało, dopiero pułapki zadziałały. Powodzenia!
@NoMercyIncluded:

bo one nie potrafią wleźć na praktycznie żadną pionową powierzchnię


Też tak myślałem, aż zobaczyłem jednego który mi po ścianie #!$%@?ł. Innego znalazłem na blacie kuchennym.

W starym mieszkaniu miałem z nimi problem, to kupiłem kilka pułapek klejowych. Jedną z nich udało się ustawić na ich ścieżce, to problem się rozwiązał