Wpis z mikrobloga

Dlaczego Waszym zdaniem mężczyźni mają gorzej w życiu? Zależy mi przede wszystkim na Waszych własnych doświadczeniach, nie generalizacji np. singlów mówiących o prawach ojców (choć to bardzo ważny temat, ale do osobnej dyskusji), tylko na dyskryminacji/przeszkodach z którymi spotykacie się na co dzień osobiście

#niebieskiepaski #przemyslenia #dyskryminacjamezczyzn
  • 196
@WatahaSzklanychWazek0 największym problemem jest to, że oczekuje się od mężczyzny ze będzie męski, szorstki i twardy bo jak nie to jest #!$%@?. I ma też nie pokazywać uczuć, bo chłopaki nie płaczą. I jak ktoś nie jest zaradny na tyle żeby społeczeństwo uznało go za zgodnego z archetypem mężczyzny to mówi się 'co z niego za facet, nawet rodziny nie umie utrzymać'. To ryje banie i doprowadza do samobójstw. Ale raczej mało
@kaspil bo konkrety przewijają się bardzo często (przynajmniej ja często się z nimi spotykam) w dyskursie publicznym, dużo rzadziej słychać głosy poszczególnych mężczyzn i ich przeżyć
@WatahaSzklanychWazek0: bo zwykle są zgodne z tymi podawanymi w dyskursie. Pierwsze negatywne doświadczenie tego typu, każdego faceta po pójściu na studia to zatrzymanie w piątek wieczorem na bramce w klubie i wymóg zapłacenia za wejście, kiedy jego nowopoznane koleżanki wchodzą za darmo. To tak jawna niesprawiedliwość że aż zapiera dech komuś, kto wychował się zdała od dużego miasta. Oczywiście że będzie podawana jako przykład przez każdego, kogo zapytasz.
@WatahaSzklanychWazek0: gdyby zycie kobiet rzeczywiscie tak wygladalo jak opisuja niebiescy to tak wygrywalabym zycie ze o ja #!$%@?. Ale nie, za to cale zycie dostawalam szmata w pysk od zycia, rodziny, kolezanek i kolegow, w szkole czy pracy, z zawisci badz poczucia wyzszosci, bo jestem za ladna, za gadatliwa, za cicha, za madra, za glupia, zbyt normalna, zbyt nienormalna, wszystko uargumentowane tym, ze mam tzipe miedzy nogami, a wszyscy hehe "normalni
@WatahaSzklanychWazek0 to zaobserwowałem dla czasów studenckich, ale generalnie sprawdza się w każdym wieku.

Siwe koleżanki chcą jechać na wakacje? Odkładają trochę kasy, jadą i bawią się świetnie. Dwóch kolegów chce zrobić to samo? Hehe chłopaki lubicie się, hehe penis to penis. Albo jak już jadą to musi być to mega kawalerski wypad, z ruchaniem dziwek i najebywaniem się co wieczór, nie mogą po prostu jechać, żeby zobaczyć kawałek świata.

Generalnie jak chłopak
nie, to dotknie Cię dopiero za x lat


@WatahaSzklanychWazek0: wyższe składki na ZUS (wyższe niż by były gdyby kobiety przechodziły na emeryturę w tym samym wieku co mężczyźni albo później, tak żeby uwzględnić dłuższą dalszą oczekiwaną długość życia) jak najbardziej dotykają nas w tej chwili.

Oczywiście nie tylko mężczyzn, ale kobiety przynajmniej mają obiecaną nagrodę za te wyższe składki (niemal 2x więcej łącznej emerytury jaką dostaną), mężczyźni płacą za nic.
@marcelus: o to mi chodziło, plusik :)
@gatineau: z tą obiecaną nagrodą to nie wiem, myślę, że prędzej te pieniądze ''przepadną'' i osoby w wieku 20-30 nie zobaczą państwowej emerytury, chociaż nie znam się na tym nic a nic bo jestem dalej smarkiem bez doświadczenia zawodowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@WatahaSzklanychWazek0: mieszkam w UK i za wiele różnic i dyskryminacji płciowej tu nie ma ale zawsze jak pójdę do lekarza to lekarze tu w stosunku do mężczyzn mają podejście - eeee tam przejdzie ci, nie dramatyzuj. Natomiast gdy do lekarza pójdzie moja żona to skaczą wokoło chuchają, dmuchają aby czasem przez przypadek nie czuła się niekomfortowo :D