Wpis z mikrobloga

Dlaczego Waszym zdaniem mężczyźni mają gorzej w życiu? Zależy mi przede wszystkim na Waszych własnych doświadczeniach, nie generalizacji np. singlów mówiących o prawach ojców (choć to bardzo ważny temat, ale do osobnej dyskusji), tylko na dyskryminacji/przeszkodach z którymi spotykacie się na co dzień osobiście

#niebieskiepaski #przemyslenia #dyskryminacjamezczyzn
  • 196
  • Odpowiedz
  • 6
@sleeplessness i faktycznie odczuwasz to na co dzień? Myślę że są rzeczy które w rzeczywisty sposób mogą utrudniać życie niż potencjalny pobór. Szczególnie jeśli chodzi o prawo podejrzewam jest tego dużo więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 164
@WatahaSzklanychWazek0: przykład kursy z UE w Up dodatkowe punkty za bycie kobietą. Mniejszy wymiar kary za takie same przestępstwa.
Sfeminizowane sądy które opiekę dziecku dają w 98% kobietom.
Mniejszy wiek emerytalny kobiet.
Obecne wyrachowanie kobiet gdzie facet ma mieć dużo a ona tylko wnosi siebie.
  • Odpowiedz
  • 13
@Pesa_elf ale nie dostałeś się na taki kurs faktycznie na rzecz jakiejś kobiety?
Dostałeś wyższy wyrok od laski z którą współdziałałeś w zbrodni?
Nie czytałeś wpisu mam wrażenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 468
@WatahaSzklanychWazek0: kurde jechałem o 20 więcej to ja dostałem mandat 200zl i 6 punktów
Koleżanka za takie coś dostała 100zl i 4 punkty.
Piwko w miejscu publicznym ja 100 znajoma upomnienie.
To nie jest dyskryminacja?
Dni dla kobiet na basenach czy w saunie to też nie dyskryminacja?
Weź zrób dzień dla mężczyzn to będzie jazgot stąd pod Jowisza.
  • Odpowiedz
  • 4
@Pesa_elf to z policją faktycznie faktycznie też znam z własnego doświadczenia, chociaż jeśli policjant jest skłonny odpuścić kobiecie to zwykle wygadanemu i spokojnemu chłopakowi też odpuści

Są sauny dla mężczyzn, na dni dla mężczyzn na basenach nie wiem, czy byłby jazgot, ale ma to sens że takie istnieją dla kobiet
  • Odpowiedz
  • 18
@Pesa_elf jest i wynika z marketingu - klubom opłaca się wpuszczać kobiety bo przyciąga to mężczyzn, duża ilość mężczyzn z kolei wręcz odstrasza kobiety Ale nie zaprzeczam że jest to dyskryminacja, chociaż wciąż myślę mało "poważny" przykład
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 143
@WatahaSzklanychWazek0: no na codzien mnie to dotyka bo dłużej będę musiał #!$%@?ć gdzie kobieta #!$%@? na emeryturę w wieku 60 lat.
Przykład że szkoły że lepiej traktowano przez cały okres nauki dziewczyny.
  • Odpowiedz
  • 3
@Pesa_elf nie, to dotknie Cię dopiero za x lat, chociaż do tego czasu mam nadzieję podniosą i wyrównają wiek emerytalny.

Co do szkoły - mam mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie nauczycielki często faworyzowały uczennice, z drugiej w ścisłych przedmiotach często dużo mocniej wytykało się im błędy. Mnóstwo zależy od nauczyciela
  • Odpowiedz
@WatahaSzklanychWazek0: Loaded question, mężczyźni nie maja gorzej w życiu, tylko inaczej, a często lepiej :)

Ale fakt wiek emerytalny i przywileje podatkowe (my płacimy nieproporcjonalnie więcej za macierzyński, za zasiłki, których więcej pobieraja kobiety, etc.) to taki przykład na co dzien.

Nie przesadzalbym i nie mówił że żyje się gorzej, podatki można zoptymalizować :)
  • Odpowiedz