Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy jeśli bylibyście seniorem i jakiś junior z Waszego zespołu zapytałby się Was (przez wideorozmowe) ile zarabialiście będąc midem bo czeka go niedługo rozmowa, na której będzie
negocjować stawkę na mida, to czy podzielilibyście się z nim taką informacją?

Czy takie zachowanie nie łamie szeroko pojętych konwenansów?

Jak z Waszego doświadczenia podchodzą do tego tematu ludzie?

#pracait
  • 123
@niedosolonyMakaron: raczej nie. Ewentualnie moglbym mu jakies z grubsza widelki powiedziec lub potwierdzic, czy to co on chce jest realne z mojej perspektywy. Stawki to kwestia indywidualnej negocjacji i trzeba to robic w zgodzie z wlasnym sumieniem a nie na podstawie innej osoby. Zreszta, jakbym opieral sie na informacjach od innych ludzi zarabialbym duzo mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@allesisthelal: taka sama praca to moze w
@niedosolonyMakaron:
Wynagrodzenie jest tajne, ale ta tajemnica obowiązuje tylko firmę, pracownik może sobie sobie napisać na czole ile zarabia. W wielu firmach próbuje się wytworzyć przeświadczenie, że tajemnica wynagrodzenia dotyczy także pracownika, ta praktyka ma na celu zwiększenie przewagi negocjacyjnej firmy, jeżeli pracownik nie jest w stanie porównać się z osobami na podobnych stanowiskach,to prawdopodobnie jego wymagania fiansnowe będą niższe i firmie uda się wcisnąć mu zaniżoną pensję. Trzeba też mieć
@allesisthelal: a gdzie ja napisalem, ze jestem programista? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego tez stwoerdzilem, ze niech powie ile chce a ja mu powiem, czy to realne. No bo taki junior jak uslyszy nie wiem, 15k to pojdzie wolac 15k bezrefleksyjnie, jak go szef spyta "a dlaczego" to co ma powiedziec - bo mi krzysiek senior tak powoedzial?
Ja bym nie powiedział po pierwsze większość firm tego zakazuje a po drugie każdy ma inne skille wiec trzeba to sobie wynegocjować, może lepiej by było jakby junior spytał seniora ile chce dostać a senior by powiedział czy to w ogóle realne