Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy jeśli bylibyście seniorem i jakiś junior z Waszego zespołu zapytałby się Was (przez wideorozmowe) ile zarabialiście będąc midem bo czeka go niedługo rozmowa, na której będzie
negocjować stawkę na mida, to czy podzielilibyście się z nim taką informacją?

Czy takie zachowanie nie łamie szeroko pojętych konwenansów?

Jak z Waszego doświadczenia podchodzą do tego tematu ludzie?

#pracait
  • 123
  • Odpowiedz
Tego typu rozmowy są bardzo na rękę wszystkim pracownikom ale już nie do końca dla pracodawcy, bo nie może sobie januszowac na co mniej pewnych siebie pracownikach i zaniżać im wypłaty. A tak to się młody Janek dowie, że Janusz go dyma i pójdzie powalczyć i swoje. Trochę pewności siebie nabierze i poprawi swoją sytuację finansową. Generalnie zarobki w firmie nie powinny być tematem tabu bo to idzie na szkodę dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@sasik520:

to nie są legalne zapisy. Wolno ci rozmawiać o swoim wynagrodzeniu z kim ci się żywnie podoba. Nie wolno ci ujawniać wynagrodzenia innych osób.


Hej a podrzucisz jakiś link do tego? Ja akurat jestem w takiej pozycji, że to pracodawcy bardziej zależy żebym został więc mnie to szczerze wali co powiedzą za udostępnianie tej informacji ale chcialbym byc pewny tego od strony prawnej.
  • Odpowiedz
@niedosolonyMakaron: Nigdy nie kumalem tego tematu tabu na temat zarobkow. Pewnie wynika to z tego ze wiekszosc zycia pracuje poza granicami Polski. Wychodze z zalozenia ze jak ktos wymiata w danej branzy to powinien miec za to dobre wynagrodzenie, a dla mnie bedzie to motywacja zeby sie uczyc i rowniez wymiatac aby w przyszlosci dobrze zarabiac. Aktualnie mieszkam w UK i mam to szczescie ze robie to co lubie, a
  • Odpowiedz
@niedosolonyMakaron: Jego pytanie jest bardzo nie na miejscu. Mógłby zapytać o widełki zarobków na takim stanowisku, bo stara się o prace, to by już lepiej zabrzmiało. Według mnie zarobili to jest każdego indywidualna sprawa i nie musi się z nikim dzielić taką informacją.
  • Odpowiedz