Wpis z mikrobloga

#programowanie #naukaprogramowania #staz

Moje CV przeszło weryfikacje na staż w pewnej znanej polskiej firmie e-commerce ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mam teraz 4 dni na zrobienie testu, który jest podzielony na 3 części - programistyczna, rozumowanie liczbowe, angielski. Są jakieś stronki lub testy innych firm, żeby przed kliknięciem zobaczyć sobie jak to wygląda i czego mniej więcej się spodziewać?
  • 8
@Need: Jak dostałeś link do testu na jakimś HackerRank czy innym Codility to tam sobie można wcześniej kliknąć testowy, żeby obczaić jak wygląda UI i co się dzieje po kliknięciu którego przycisku.
Prawdopodobnie będą to zadanka oparte o jakiś testy jednostkowe, które zazwyczaj nie pokrywają 100% przypadku a można dopisać swoje scenariusze.
Czasami trzeba napisać kilka linijek, czasami coś poprawić.
Wygodnie jest przygotować sobie swoje IDE na boku i jednak pisać
@qmork: @Need:

Wygodnie jest przygotować sobie swoje IDE na boku i jednak pisać tam ale stronki tego typu wiedzą czy napisałeś kod w przeglądarce czy wkleiłeś, więc upewnij się, że wklejenie jest ok.

Tak, ale z zastrzeżeniem, żeby upewnić się, czy wersja języka na stronie będzie się pokrywała z tą w IDE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś zdarzyło mi się napisać bardzo ładne rozwiązanie, a dopiero
@qmork: @Zelber:

Stronka to devskiller, a nie widzę tam opcji jakiegoś demka, bo trzeba podawać dane przy request demo, a nie wiem czy chce oddawać swój adres czy numer telefonu jakiejś firmie za coś takiego xd, poszukam jeszcze w necie podobne albo najwyżej porobię te z HackerRank i Codility na rozgrzewkę.