Wpis z mikrobloga

@NieBendePrasowac: Szczerze, tych komentarzy było aż nadto. Naprawdę, to nie było pięć czy dziesięć tego rodzaju wypowiedzi, ale wchodziłem pod różne newsy i łącznie ich mogło być minimum sto, a i tak wszedłem pod może dwa czy trzy newsy na FB. Jestem przerażony myśleniem tych ludzi, na moim profilu też wczoraj wrzuciłem post i są podobne komentarze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wiem_wszystko: no ale przecież przy każdej tragedii znajdą się tacy którzy bronią sprawców. Pamiętam, że jak była sprawa chłopca którego ojciec porwał i zabił to były identyczne komentarze. A nawet gorsze bo wiele osób obwiniało matkę, że nie przypilnowała dziecka.

Po prostu większość ludzi nie rozumie jak można dopuść się takiej tragedii, więc próbują to sobie jakoś racjonalizować.

Inna sprawa, że często za takimi działaniami faktycznie stoi dramatyczna sytuacja sprawcy: choroby,
@nika_blue: No jak jakiś koleś ostatnio zabił prętem dziesięcioletnie dziecko to w zdecydowanej większości w komentarzach na FB nawoływano do kary śmierci dla niego, a przy tej sytuacji liczba komentarzy broniących matkę i pozytywnych reakcji do tych komentarzy naprawdę było spora. Nie wiem czy mogły być gorsze komentarze od takich jak: zrobiłabym to samo, ojciec był pewnie pedofilem i handlarzem dzieci itd. no masakra jakaś, pod każdym newsem na FB minimum
Cyprok - @nika_blue: No jak jakiś koleś ostatnio zabił prętem dziesięcioletnie dzieck...

źródło: comment_1617269326oN6UqkxF8GOuyCZKMkRAGb.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Cyprok: ok, ale niestety ogólnie komentarze w internecie to rak, ale robienie z tego jakichś tez na temat różowych czy niebieskich jest trochę błędne, bo mam wrażenie, że rozsądni ludzie po prostu się w takie dyskusję nie wydają.

Nie chcę nikogo obrażać, ale ludzie jakoś dostają małpiego rozumu w necie, nie wiem czy wydaje im się, że są anonimowi, czy po prostu w końcu mogą bez konsekwencji pisać bzdury. To jest
@wiem_wszystko Przecież to widać po tych wszystkich babach na fb że hajtneły się żeby dzieciaka zrobić a później facet idzie w odstawkę. A później pisanie kocopolow że ona samotna bo mąż odszedł, jak ktoś kogoś traktuje jak kijek od kaszanki to niech się nie dziwi że ten ktoś odejdzie albo co innego zrobi
@wiem_wszystko: widziałam wczoraj te komentarze i jeszcze taki, że jakaś kobieta jest podła, bo napisała, że to zdarzenie potwierdza, że dzieci powinny były trafić do ojca. masakra, to jest przerażające. wychodzi na to, że siedzimy na jakiejś bombie zegarowej, skoro tyle kobiet jest w stanie zrozumieć czyn tej matki i jeszcze jej bronią.
natomiast trzeba tu dodać, że #!$%@? umysłowe pod tym kątem nie jest zarezerwowane dla młodych, bo kiedy mężczyźni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darosoldier: przytoczone przezemnie janusze też piszą pod własnym nazwiskiem i nie przejmują się tym, że mogą to zobaczyć ich rodziny czy znajomi.

Po prostu niektórym ludziom się coś okleja w internecie i piszą co im do głowy przyjdzie, a często specjalnie trolluja dla zabawy. Myślę, że to wynika z braku konsekwencji, w prawdziwym świecie za pewne rzeczy można dostać w twarz, ewentualnie zostać wyśmianym czy napiętnowanym wśród znajomych, a nawet zwolnionym