Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!

Ja dziś z takim luźnym pytaniem na wspak troche #januszebiznesu
W największym skrócie. Otworzyłem firmę, rokowania są dobre, na tyle, że być może będę szukał pracownika, może nawet pracowników.

Jako, że nie chciałbym się na tym tagu znaleźć to jakie rady dalibyście przyszłemu szefowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Pomińmy oczywiste, warunki całkowicie legitne, tyle co na umowie tyle do wypłaty, nic pod stołem, nie najniższa krajowa, nadgodziny płatne zgodne z kodeksem pracy itd.

Wolelibyście wyższa wypłatę i 0 benefitów, czy niższą wypłatę i różnie dodatki typu pizza albo grill co jakiś czas? Jakie jeszcze dodatki mógłbym zapewnić?
Co wasi szefowie zrobili dla was co was bardzo pozytywnie zaskoczyło?

Jakie wg was wynagrodzenie będzie adekwatne? Praca będzie w warsztacie, ale nie samochodowym, zajmujemy się naprawą różnych rzeczy do maszyn rolniczych i przemysłowych dużego i małego kalibru. Mamy prasy, tokarki, spawarki i wiele innych narzędzi.

Z wymagań absolutnym minimum będzie po prostu dryg do mechaniki, nie mieć dwóch lewych rąk, wiedzieć jak poradzić sobie z urwanym gwintem czy umieć rozebrać/złożyć proste części mechaniczne. Żadnego dźwigania ciężarów, mamy paleciaki, wciągarki elektryczne, czasem trzeba się namachać młotkiem ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Umiejętność obsługi tokarki manualnej/spawarki byłaby odpowiednio lepiej wynagradzana.
Nie chce być #januszex który będzie dobijał, ale też nie potrzebuję nikogo co pół dnia przegląda telefon.

Miejsce #wroclaw, no i #pytanie dla zasięgów.
widme - Czołem Mirki!

Ja dziś z takim luźnym pytaniem na wspak troche #januszebizn...

źródło: comment_1617113460a1P0dsHSPcLeOMShxpy29d.jpg

Pobierz
  • 16
@widme: nie chcę Cię psuć, ale koniec końców będziesz chciał puścić te dodatki, więc pilnuj swój budżet nawet jeżeli ludzie będą się zapierać że nie chcą ;)
@widme:

Wolelibyście wyższa wypłatę i 0 benefitów, czy niższą wypłatę i różnie dodatki typu pizza albo grill co jakiś czas? Jakie jeszcze dodatki mógłbym zapewnić?


wyższa wypłata i zero benefitów. grilla sobie mogę zrobić sam, ze swoimi znajomymi.

Jakie wg was wynagrodzenie będzie adekwatne? Praca będzie w warsztacie, ale nie samochodowym, zajmujemy się naprawą różnych rzeczy do maszyn rolniczych i przemysłowych dużego i małego kalibru. Mamy prasy, tokarki, spawarki i wiele
@widme: dobra, mialem odpuscic, bo nie o to pytasz, ale @Rad-X podjal temat, wiec go rozszerze.

zatrudniajac pracownika musisz patrzec na jedna i tylko i wylacznie jedna rzecz: dobro firmy. a to rozumie sie na naprawde wiele aspektow ale obejmuje rowniez szczescie pracownikow (przynajmniej w zwiazku z firma). pracownik powie Ci, ze szczesliwszy bedzie jak dostanie te 50pln wiecej, ale po miesiacu stanie sie to dla niego normalnoscia, podobnie jak grille
@widme: żebyś szanował swoich pracowników, nie traktował jak tanią siłę roboczą.
Jeśli chodzi o ten telefon, masz rację, ale pozwalaj w między czasie chociaz na 5-10 min przerwy od pracy np co 2 godziny (i nie mów, ze papieros tylko na przerwie, albo nie odciągaj z wypłaty tak raz miałem taka sytuacje, ze gosciu mi powiedział, ze palacze mają odciągane z pensji) dlaczego? bo zajedziesz tych ludzi
nie traktuj pracowników jak
@widme: w poprzedniej firmie mieliamy fajne rozwiązania, jak bylo ciepło to mozna bylo zaproponować kiepbaske z grilla, jak nadgodziny to szefu czasem zarcie zamawial, nie bylo problemu zeby wyjsc troszke szybciej, czy gfzoes wyskoczyc w godzinach pracy. Mozna bylo auto pozyczyc jak komus sie zepsuło. I niepisana tradycja ze w urodziny przynosilo sie piccolo.

Jak szukasz pracownika, to moge byc chetny, mechanika to nie problem , troche w warsztacie robilem i
@audiboyz: Dzięki, jeszcze troche wody upłynie bo muszę zapewnić socjal, spełnić wszystkie wymogi bhp, udt itd. Niektóre tak bzdure, że szkoda słów.
Nie twierdze, ze bhp niepotrzebne ale niektóre przepisy... jedyne co to sporo kosztują.
@widme: Najważniejsze moim zdaniem w relacji do pracowników to traktowanie ich z szacunkiem jako podstawa. Płacić odpowiednio za zakres obowiązków i zaangażowanie, jak trzeba to pochwalić i tak dalej. Jak trafisz na kumatych ludzi to musisz pamiętać, że oni są filarem całej działalności a nie nowe BMW.

Przykładowo, ktoś będzie chciał wyjść wcześniej to nie ucinaj mu godzin ani nic. Jak będzie trzeba zostać dłużej to taki ktoś zostanie i nie
@widme: Ja wolę wyższą podstawę. Jeżeli dałoby się naprawdę uczciwie i równo wliczyć wszystkie premie i benefity do podstawy, to tak bym wolał. Jednak większość polaczków woli rozmaite benefity, zapomogi, premie, bo ktoś im dawkuje pieniądze i nagle dostają zastrzyk gotówki na święta. Tylko nie pytaj o nic, naprawdę tak jest.

A jeśli chodzi o telefon, to musisz się liczyć z tym, że niewolnictwo się skończyło. Nie możesz nikomu zabronić korzystania
@widme wystarczy, ze bedziesz szanowal pracownika, placil na czas, i czasem moze zapytal czego potrzebuja, co by zmienili by latwiej im sie pracowalo

Grille i inne #!$%@? muje sa fajne - ale pracownik musi czuc sie doceniony i pewny swojej pracy. To najwazniejsze. Jezeli zaczniesz kantowac kombinowac to stravisz kazda ekipe - bo nikt jie bedzie pracowal latami ze strachu o utrate pracy. To nie te czasy juz
@widme: Nie, nie, nie!!!! Przede wszystkim minimalna krajowa, to podstawa!!! Niczego więcej. Ponadto, jak widzisz, ze ekipa sobie całkiem nieźle radzisz, to dopierdzielasz im obowiązków "pod kurek". Oczywiście nadgodziny bezpłatne, a jak któryś się będzie upominał, to masz 20 Ukraińców na jego miejsce. Pamiętaj, filarem tego byznesu jest zysk i twój cel, na przykład nowy mercedes, a pracownicy to jest ZASÓB, z którego Ty korzystasz! Oni mają być wdzięczni, ze dostąpili