Wpis z mikrobloga

Ciekawostka
Jest tyle zaburzeń psychicznych, ze nie da sie, jest to NIEMOZLIWE, znaleźć człowieka zdrowego psychicznie
Więc na jakiej podstawie ocenialiście normalnosc?
Daj mi człowieka, pooglądam go pare dni i znajde zaburzenie jeśli chce wypisac mu leki wysłać go na terapię I zarobić
#psychiatria #psychologia #depresja #medycyna #takaprawda
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreibagpipe:
1. Ty nie jesteś wiarygodny, Ciebie 'bronią psychotroniczną atakują w autobusie'. Są wysokie szanse, że sam sobie coś wmawiasz/wymyślasz.
2. pojedynczy przypadek niczego nie udowadnia
3. wymień te wszystkie objawy które posiadasz. z pamięci oczywiście.
  • Odpowiedz
@Andreibagpipe: @10129: 1. Nie liczy się tylko czy jakieś objawy są lub nie, tylko patrzy się na ich natężenie. 2. Nie diagnozuje się jednocześnie niektórych zaburzeń bo część z nich uznaje się za "nadrzędne" lub wystarczająco różne w jakiś elementach (a końcowe zachowanie samo w sobie może być podobne). Np nie łączy się autyzmu ze schizofrenią.
  • Odpowiedz
@Andreibagpipe: bardzo mylne jest utożsamianie normalności ze zdrowiem psychicznym, choć łączy je jedno: są to stany całkowicie relatywne. Normalne dla każdego jest co innego, tak samo jak istnieje multum wzajemnie wykluczających się definicji zdrowia psychicznego. Z tego, co wiem, psychiatrzy i psychologowie też nie posługują się kategorią normalności, przynajmniej nie w potocznym sensie. Dla mnie definicja zdrowia psychicznego jest nieostra i zakłada przynajmniej brak patologicznych, przedłużających się stanów depresyjnych i
  • Odpowiedz