Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1039
Ratownik w RMF FM

"no teraz to dostajemy około 10-12 tysięcy"

Redaktor

"nie są to jakieś oszałamiające kwoty".

Chciałbym widzieć miny kasjerek w biedronce słysząc ta rozmowę.

#koronawirus
  • 245
  • Odpowiedz
@picasssss1:

no tak, bo to gówno nie pieniądze, przypominam że 80% społeczeństwa robi za mniej. Ponad połowa pracuje za 2k

Połowa pracuje za ponad 2k. Mediana płac netto w Polsce jest koło 3k.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Porównanie pracy o stałym wymiarze godzin i zerowym ryzyku, którą każdy może robić z ratowaniem ludzkie życia, gdzie potrzebujesz jakiejś wiedzy na start (studia), ryzyko jest, a i czas pracy różnie wygląda.
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry:

- Rekordzista na umowie o pracę zarabia 29 tys. złotych brutto miesięcznie. Z kolei lekarz na kontrakcie – 67 tys. złotych brutto. To są jednak wyjątki biorące po kilkanaście dyżurów w miesiącu. Na przykład lekarz będący na etacie z 40-letnim stażem na kardiologii i 4-5 dyżurami zarabia 13 tys. złotych brutto – dowiadujemy się.


Średnia na poziomie 67k brutto? Nie ma opcji. obecnie dodatek covidowy to max 15k, resztę licz
  • Odpowiedz
  • 0
Ja jestem idiota po studiach bez znajomości w Polsce b i mam 2k na msc. I pewnie nigdy nie zaznam dostatku. I co mam powiedzieć.
  • Odpowiedz
Chciałbym widzieć miny kasjerek w biedronce słysząc ta rozmowę.


@xdrcftvgy: Tylko to jest tak że każdy ratownik medyczny jest w stanie robić tot co kasjerka a żadna kasjerka nie jest wstanie wykonywać roboty ratownika. Ba, robotę kasjerki załatwia komputer z ekranem i czytnikiem kodów.
  • Odpowiedz
A co ma do roboty taki ratownik? Pojedzie po babke z grypą, postoi z 3 godziny w kolejce do szpitala, później wielka dezynfekcja ambólansó kolejne 2 godziny bo pewnie też kolejka. I tak wpada dniówka za friko.


@picasssss1: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz