Wpis z mikrobloga

@Ranger: nie jest to niezwykłe, wszystko zależy od tego gdzie i ile się pracuje
@naprawtagi: wbrew pozorom wielu lekarzy, szczególnie przez pierwsze 5 lat pracy, zarabia < 10k. Lekarze na UOP w placówkach NFZ, niedyżurujący, mogą <10k zarabiać całe życie. I to sporo <10k.
200


@xdrcftvgy: gość powiedział, że pracuje na etacie + 200 godzin na kontrakcie, co łącznie daje 360 godzin, nie 200. Z tego na etacie ratownicy zarabiają mocno średnio, na kontrakcie w standardowych warunkach to jest 40 zł/h (teraz +100%).
Więc, upraszczając, że ratownik przepracował 360h na kontrakcie w miesiącu, wystawi fakturę na 14.400 zł, na rękę przy pełnym zusie ma 11 tysięcy. Oczywiście teraz może liczyć na dwukrotność tej kwoty, co
@xdrcftvgy: a kasjerka w biedrze odpowiada za czyjeś życie? Musi dotykać czyjejś krwi/gówna/moczu co drugi dzień? Musi sobie radzić z osobami agresywnymi po alko/narkotykach? Mamy wolny rynek, jak taka świetna kasa to niech się przekwalifikują, tobie też polecam - to może trochę zejdziesz na ziemie. Ja nawet za 20 k nie byłabym w stanie wykonywać takiej roboty bo to takie fizyczne i psychiczne obciążenie, podziwiam ludzi, którzy są w stanie.
@fiolkins: no bo taka jest prawda. Gdybym był kasjerką z biedronki, bardziej wkurzałoby mnie to, że 20 latek, który klika w kąkuter, zarabia za 8 godzin roboty dziennie 15 tysięcy, niż że ratownik medyczny, który babra się z krwią, odchodami, dźwiga chorych, reanimuje ich czasami przez kilka godzin, zarabia 20 tysięcy. Pierwszy jest w jej przypadku zbędny, drugi uratuje jej kiedyś dupę.

@tomislawniepelka: pieprzysz głupoty. Mój szwagier jest ratownikiem medycznym,
@rakiwo: @xdrcftvgy: No właśnie obaj się mylicie. Standardowo aby się zarazić potrzeba 15 ekspozycji na osobę chorą w odległości poniżej 1.5m w pomieszczeniu słabo wentylowanym.

Jeżeli pacjent kaszle, chrycha itp to czas gwałtownie się zmniejsza.

Jeżeli pomieszczenie jest duże i/lub mocno wentylowane to czas się wydłuża.

Charakterystyka pracy kasjerki która z każdym klientem ma kontakt małych kilku minut i często jakieś plexi, to jak nie będzie serii chorych klientów to