Wpis z mikrobloga

@xdrcftvgy: zwracam uwagę, że tak wysoka pensja wynika z przyznanego czasowo dodatku covidowego w wysokości 100%. Rząd ogłosi zwycięstwo z wirusem, dodatek zabierze i pensja robi się o połowę niższa. Dodatek przysługuje tylko osobom walczącym z covidem: pracującym w zrm, na sor itd. Nie wszystkim medykom.
Jak na rękę to to są zarobki top 2-3% w Polsce


@Cierniostwor: jedyne czego to dowodzi to jakie zarobki mamy w Polsce (chociaż uważam te statystykę za mocno zaniżoną - zrobiłoby się ciekawie jakby wyszło ile Polacy naprawde biorą do ręki z umowy a ile pod stołem ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@fiolkins: wiadomo, że nie jest zbędny, wiadomo, że wypracowuje wiele istotnych rozwiązań, ale Ty podałeś przykład pani z kasy z biedronki, a ja opisałem, jak to może wyglądać z jej perspektywy. Ona zapewne nie rozumie, dlaczego programista tyle zarabia i czym właściwie się zajmuje.
@Massad: zapominasz o tym, że liczba klientów marketów jest dużo większa niż pacjentów obsłuży w ciągu 8h karetka, po drugie kontakt nie jest "przez plekse", kasjerka ma kontakt fizyczny praktycznie z każdym klientem, bo bierze do ręki towar, który on wyłożył na taśmę oraz bierze gotówkę od klientów. Oczywiście, ma rękawiczki i maskę ale chwila mniejszego skupienia i może się zarazić.
@xdrcftvgy: Słuchałem tej rozmowy - bazowo ma 40 zł / godzina na kontrakcie jako ratownik medyczny, godzin robi ok. 200 w miesiącu. Do tego ma 'covidowe' drugie 40 zł do godziny oraz jeszcze musi wyrobić etat na UoP. Mówił, że w miesiącu się zbierają godzinowo ponad dwa etaty. Za solidną pracę - niech ma.
A co ma do roboty taki ratownik? Pojedzie po babke z grypą, postoi z 3 godziny w kolejce do szpitala, później wielka dezynfekcja ambólansó kolejne 2 godziny bo pewnie też kolejka. I tak wpada dniówka za friko.


@picasssss1 to idź i popracuj jako ratownik skoro to takie proste. Oh wait... zapomniałem, że jesteś tylko gimbusem, który jedyne co potrafi to ujadać na wykopie xD