Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy warto studiować elektrotechnikę? Jak to wygląda potem z pracą w Polsce oraz za granicą? Czy można zarobić dobre pieniądze bez wyjazdów w delegacje? Oraz czy większość pracy to praca fizyczna czy jednak można znaleźć coś gdzie większość czasu spędza się w biurze pracując umysłowo? Czy po elektrotechnice można znaleźć pracę w it?Sorka za chaotyczny wpis

#elektrotechnika #studbaza #pracbaza #inzynieria #it
  • 26
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: nie, nie opłaca się
w ogóle w polsce studia techniczne się nie opłacają, bo najpierw dostaniesz po dupie na studiach a potem usłyszysz od janusza biznesu że 3000 złotych do ręki to są ciężkie pieniądze w biurze projektowem
jak będziesz jeździć na wyjazdy, montaże to moze z 5k zarobisz
no chyba że chcesz się na tych studiach coś ciekawego dowiedzieć, a potem robic co innego to można zarobić, ale czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elektryczny_mariusz: myślę że jednak studia pomogą dostarczyć jakąś podstawową wiedzę z danej dziedziny. Resztę będę musiał się oczywiście sam nauczyć. A co do pracy w Polsce to wiem że jest średnio dlatego myślałem o emigracji po skończeniu studiów
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Przydało się jako dyplom. Poza tym rozbudziło trochę moje zainteresowania związane z elektroniką, co ukierunkowało mnie w obszar embedded. Wciąż, lepiej trafiłbym idąc na studia elektroniczne lub stricte IT.
  • Odpowiedz
Czy warto studiować elektrotechnikę?


@Matias_Moa_Viecki: Jak interesujesz się szeroko pojętą elektryką, energetyką, elektroniką, telekomunikacją czy nawet programowaniem to studia nie powinny być jakieś trudne.
Przy czym warto zaznaczyć, że w toku studiów będziesz miał przedmioty ze wszystkich tych dziedzin, a nawet więcej, więc do momentu specjalizacji można poczuć straszne rozdrobnienie programu.

Jak to wygląda potem z pracą w Polsce oraz za granicą?


@Matias_Moa_Viecki: Za granicą nie wiem. W Polsce mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matias_Moa_Viecki: ja pracuję za granicą po mgr inz z elektro, ogolnie jak umiesz jezyk i ogarniasz to roboty w brud. Studia latwe nie sa ale do ogarniecia, nie musisz tez byc nie wiadomo jakim geniuszem zeby je skonczyc. Mysle ze to dobry kierunek otwierajacy mnostwo roznych furtek - mozesz programowac, projektowac uklady sterowania, pisac algorytmy do sterownikow, budowac/projektowac instalacje do budynkow/stacje. Serio moznaby godzinami pisac, pytanie brzmi co Ty bys chcial
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adriano30: ogólnie myślałem najbardziej nad pracą w automatyce a bardziej projektowanie szaf sterujących, rozdzielnic, programowanie sterowników, układów sterowania. Na zajęciach praktycznych w technikum były to rzeczy które najbardziej ogarniałem i jako tako przyjemnie mi się to robiło. Obecnie robię rok przerwy i pracuję w firmie gdzie właśnie montuję oraz łączę rozdzielnie. I zwyczajnie składając automatykę łatwo kumam co dany układ ukazany na schemacie robi itp. Tylko zauważałem, że brakuje mi sporo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matias_Moa_Viecki: pewnie wiecej nauczylbys sie w robocie, studia co najwyzej pokaza Ci w ktorym kierunku powinienes isc - same w sobie za duzo nie nauczą niestety. Plus studiow jest rowniez niestety taki ze czesto gesto firmy patrza na papier
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki:

Tylko zauważałem, że brakuje mi sporo wiedzy elektrycznej i uznałem, że studia pomogą mi nauczyć się podstaw.


No to tu się możesz przejechać xD. Ja też szedłem na studia z takim nastawieniem a szybko zostałem zweryfikowany ze się myliłem. Jest duży #!$%@? i ciężko się nad czymś skupić tak od podszewki. Głownie na takich studiach się uczysz tak żeby zdać czyli kujesz schematy zadań, pytania z egzaminów z poprzednich lat
  • Odpowiedz
Obecnie robię rok przerwy i pracuję w firmie gdzie właśnie montuję oraz łączę rozdzielnie. I zwyczajnie składając automatykę łatwo kumam co dany układ ukazany na schemacie robi itp


@Matias_Moa_Viecki: sam tak zrobiłem. Rok doświadczenia w pracy w branży to bardzo dobry start, żeby być dobrym studentem i docelowo bardzo dobrym inżynierem. Dużo więcej będziesz łapał na wykładach i laborkach niż ludzie po liceach. Czytaj sporo książek, walcz co semestr o stypendium
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CXLV: dodatkowo co nieco zostało mi w głowie z technikum więc myślę, że przyda się to podczas studiów ( ). I w sumie nie myślałem nad stypendium naukowym ale może z moją "przewagą" uda się je uzyskać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz