Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@Pierre_Nietzsche: zastanawiam się, tak ogólnie, czy to wynika w głównej mierze z jednorazowych pieluch, wilgotnych chusteczek, gotowych zupek w słoiczkach, porcji warzyw w tubkach i innych tego typu wygodnych, jednorazowych przedmiotów, które pozwalają oszczędzać czas a powodują, że dziecko jest powodem produkcji hałdy odpadów. Czy jeszcze coś? O hałdach zabawek zapomniałam, w tym połowie interaktywnej na baterie. Tysiącach ubranek, co po dwóch praniach nadają się na hasiok. I w ogóle o
@Pierre_Nietzsche Myślę, że ratowanie planety nie jest możliwe, bo wiele rzeczy z tego wykresu wymaga osobistych wyrzeczeń. Chyba, że takie rzeczy jak rozmnażanie zaczną być kontrolowane przez państwo, tak jak np. w Chinach. Samochody spalinowe już są ograniczane, nawet w Europie. Dieta oparta o warzywa i owoce to kwestia czasu, jak kraje zaczną dowalać kary producentom mięsa za np. emisję metanu. Ale to z poziomu zwykłych szarych obywateli tyle. I tak zdecydowaną
@Pierre_Nietzsche: jeżeli chodzi o samochody elektryczne to odrobinę trudny temat , po pierwsze aby akumulatory się spłaciły to trzeba elektrykiem jeździć trzeba przynajmiej 10 lat (jeżeli chodzi o teslę to po 700 000km bateria straciła około 10% swojej początkowej wydajności czyli nadal ma 90% początkowej wydajności , warto dodać że producent wymienia akumulatory po tym jak wydajność spadnie do 70% czyli po około 2,1M KM więc akumulator się spłaci i ślad
@Pierre_Nietzsche: więc w przypadku tesli zależy od tego jak stare modele sobie będą radziły z nowymi funkcjami i czy nowe modele nie będą o wiele lepsze . więc w przypadku tesli 1M km i raczej sie spłaci ( chodzi o emisję śladu węglowego) tylko pytanie jak będzie wyglądał rynek zbytu. Sorka że piszę tylko o tesli ale troszke się interesuje ich samochodami i reszta elektrów które powstają są nowsze niż samochody
zastanawiam się, tak ogólnie, czy to wynika w głównej mierze z jednorazowych pieluch, wilgotnych chusteczek, gotowych zupek w słoiczkach, porcji warzyw w tubkach i innych tego typu wygodnych, jednorazowych przedmiotów, które pozwalają oszczędzać czas a powodują, że dziecko jest powodem produkcji hałdy odpadów. Czy jeszcze coś? O hałdach zabawek zapomniałam, w tym połowie interaktywnej na baterie. Tysiącach ubranek, co po dwóch praniach nadają się na hasiok. I w ogóle o tysiącu prań,
@Pierre_Nietzsche: i jeżeli chodzi o resell to wątpie że za takie 5 lat ktoś będzie sobie chciał kupić np elektrycznego golfa czy renault. obecnie z elektryków tesla jest najsensowniejszym wyborem przez swoje możliwości (inne elektryki nie mają takich funkcji ) jak i tesla naprawdę dobrze wypada w osiągach jak i cenowo(tak wiem że 250K zł w polsce się wydaje dużo ale dostaje się naprawdę dużo , ale taki golf elektryczny z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@samjesteszajety: właśnie tego mi brakowało, skupiłam się na samym początku drogi zamiast spojrzeć całościowo, dzięki.

@XkamiX: no właśnie ja nie do końca kupuję te elektryczne samochody jako rozwiązanie chroniące środowisko, a baterie? Przecież to nie jest proste i tanie w utylizacji i recyklingu. Nie wiem, czy jeżdżenie starym trupem jakimś aż się nie rozleci nie wyjdzie na zero jeśli nowy samochód miałby nie zostać wyprodukowany z tego tytułu. Już teraz
@mozgogrdyczka: właśnie dlatego pisałem o rynku zbytu samochodów elektryczny który jak narazie najgorszy nie jest bo wszystko jest w nowę , tylko ciekawe co będzie z postępem technologicznym , a samochody nowe spalinowe to akurat masz rację że bardziej ekologiczne używanie starszych (oczywiście nie mówie tutaj o jakiś trupach które palą już olej albo TDI które dymi bardziej niż 300 osobowa wioska w zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Davidozz: aby ograniczyć ślad węglowy to musiało by się naprawdę wiele stać , chiny niby mają mocno ograniczyć swój ślad węglowy do 2030 roku , a tymczasem pobijają w tym rekody. to musiały by być globalne reformy i ustalenia które kraje by respektowały , bo szczerze to co europa robi z silnikami i standardami EURO to jest jakiś żart . nie mówię aby na całym świecie będzie standard euro który jest
@Davidozz: @mozgogrdyczka: CO2 do pewnego poziomu nie jest zagrożeniem , można je zwalczać poprzez zalesianie bądz używania specialnych roślin które dośc wydajnie pozbywają sie CO2 i przerabiają je na tlen . są już specialne drzewa które robią to dośc wydajnie , konopie które na szczęściej są coraz bardziej powszechne (chodzi o takie na polu a nie hodowane w pomieszczeniach z sztucznym oświetleniem bo takie to jeszcze więcej śladu węglowego produkują