Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #gorzkiezale

Najsmutniejszym zauważałnym trendem ostatnio na wykopie jest to jak mizogonia wzięła górę nad solidarnością w obliczu zagrożenia pisowskim zamordyzmem. Zamiast zjednoczyć się przeciwko autorytaryzmowi i katolickemu fundamentalizmowi, który ma szansę raz na zawsze wyeliminować ten kraj z pościgu za europejskim poziomem życia, wielu facetów chętnie jeszcze dosra czy to strajkowi kobiet, czy to środowiskom antyrządowym żeby uprzykrzyć życie tym mitycznym #p0lka.

To jest mega smutne jak wielu ludzi tutaj chce równać w dół i pociągać na dno miliony współobywateli jedynie w imię swoich własnych frustracji.
  • 194
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielonzielon: serio, jeśli mam wybór pomiędzy "facet oskarżony o g---t musi udowodnić niewinność, albo idzie do więzienia" a "0,1% aborcji które do tej pory robiło się w Polsce, będziemy robić na Słowacji", to wybieram bramkę B.

Już pomijając to, że nie poprę żadnej inicjatywy, która nie uznaje mężczyzny jako osobę współdecydującą o urodzeniu dziecka, a nie tylko płacącą za nie gdy się urodzi.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Tyle ze ja nie jestem trollemXDJestem po prostu realnym skrajnym prawakiem(w prawdziwym tego słowa znaczeniu a nie jak takie popierdółki jak Bosak czy Braun).
  • Odpowiedz
jakby chodziło o samo prawo do aborcji i zwalczanie zamordyzmu w ramach strajku kobiet to ok. Niestety jednak feministki i inni lewicowi aktywiści chcą wykorzystać okazje do wywalenia na stół wszystkich swoich głupich pomysłów. To powoduje opór nawet u przeciwników pisu.


@CzarnyOwiec: właśnie przez takich ludzi jak ty sięnie udało, pis i konfa was rozegrała jak chciała. Nie pójdzie na protest bo zła pani lempart pokrzyczała sobie o innych postulatach
  • Odpowiedz
Tak sobie czytam co tu się dzieje i powiem tyle, jeśli chcecie aborcji prawnej to nie liczcie, że kiedykolwiek ją dostaniecie od razu ze zwykłą aborcją, marzenia ściętej głowy. Lepiej się z tym pogódźcie, że nie dostaniecie swojego mitycznego odcięcia finansowego od niechcianego bękarta kiedy to kobiety nie mogą mieć aborcji na życzenie :)
  • Odpowiedz
@bacaa90: Rozumiem że skoro uważam że Lempartowa to taki sam szur jak Godek to jestem godzien pogardy? :D Obstawiam że większa cześć społeczeństwa jest jak ja z poglądami gdzieś po środku. Jak pytałem to koło 90% moich znajomych była w przypadku aborcji za próbą osiągniecia konsensusu czyt. pozostawienia wszystkiego jak jest aktualnie. Oczywiście zarówno jedne jak i drugie szury widzą jedynie rozwiązania skrajne co pokazuje że skrajne grupy łączy jeden
  • Odpowiedz
@JohanLiebert:

Rozumiem że skoro uważam że Lempartowa to taki sam szur jak Godek to jestem godzien pogardy?


Nie ty jako osoba, ale symetryzm, który uprawiasz jest jak najbardziej godzien
  • Odpowiedz
@zielonzielon:
Dobry wpis, zachęcający do dyskusji. Pozwól, że i ja wtrącę swoje 3 grosze.

nad solidarnością w obliczu zagrożenia pisowskim zamordyzmem

Takowej solidarności w Polsce nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie. W UK w latach 80 podczas drugiego rządu Partii Konserwatywnej pod przewodnictwem Lady Margaret Thatcher miała miejsce prawdziwa ponadpodziałowa solidarność kiedy konserwatywne środowisko walijskich i angielskich górników i ich rodzin wspólnie ze środowiskiem LGBT protestowało przeciwko rządowi i jego decyzjom (na ten temat jest nawet całkiem dobry film - The Pride). W Polsce nawet środowisko rolników odcinało się od strajku kobiet i odwrotnie bo dla jednych kość niezgody z pisem stanowiła kwestia legalnej hodowli norek a dla drugich kwestia legalnej aborcji. I teraz gdyby strajk kobiet był obojętny na los norek a strajk rolników na aborcję to nie byłoby problemu - ale tu nie ma obojętności, tylko wrogość i to jeszcze motywowana ideologicznie do postulatów proponowanych przez ewentualnego sojusznika. W Polsce nie obowiązuje "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" w Polsce od 1989 wciąż niestety jest "wszystko albo nic"; "my albo wy". Zaprzeczeniem tego co napisałem był uchylony kompromis aborcyjny który był wyjątkiem od tej reguły - uwzględniono jako tako postulaty obu
  • Odpowiedz
opiera się na dowodzie anegdotycznym.


@bacaa90: sam postujesz czoko.press jako źródło, które jest jak wpolityce tylko w drugą stronę xD No i samo profilowe sugeruje dzbana/trolla, który siedzi tu żeby pluć na Konfederację niezależnie czy mają rację czy też nie, sam się z nimi nie zgadzam w niejednej kwestii, ale cóż.
+ rozumiem że zapiekło, że zgłosiłeś mój komentarz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Popłacz jeszcze i
  • Odpowiedz
Ciężko powiedzieć. Kiedyś jakaś grupa na facebooku przeanalizowała przed wyborami parlamentarnymi programy poszczególnych partii w zakresie walki o prawa mężczyzn i najwięcej punktów zdobyła Platforma Obywatelska. Jednak programy wyborcze swoje, a życie swoje i nie wierzę jakoś w dobre intencje PO o zapewnienie realnej równości płci.


@AssRock: Poszukaj która to partia wprowadziła w życie równy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, a zakończyła przymusowy pobór mężczyzn do wojska.
  • Odpowiedz
Plucie na konfederację jest dumą każdego szanującego się człowieka.


@bacaa90: oj tak, szczególnie gdy każda inna partia serwuje nam syf w postaci chorych lockdownów ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
tostowanie czegokolwiek z tego syfu nawet jeśli to prawda to samozaoranie samo w sobie xD


@rsnbl: być może, ale jedynie w głowie psychoprawackich szurków. Samozaoraniem siebie jest jednak z pewnością stosowanie prostackiego ad personam jako środka w dyskusji. Masz cos do powiedzenia o samym badaniu? Potrafisz wskazać błędy metodologiczne? Ni c---a, potrafisz się tylko spierdzieć o źródle. Absolutnie żałosne.
  • Odpowiedz
ale jedynie w głowie psychoprawackich szurków


@bacaa90: tak tak, po czym lecicie sami zakopywać do Wykopaliska tylko dlatego, że wam źródło nie pasuje, oj neuropki xD

Nauczcie się, że nie ma w p0lsce idealnej partii, która jednocześnie nie jest planktonem. Normalny człowiek wybierze coś, co przynajmniej częściowo spełnia postulaty, nie mówiąc o tym, że każda inna partia z listy podczas pandemii chce mnie wydymać na kasę i zdrowie psychiczne na
  • Odpowiedz