Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #gorzkiezale

Najsmutniejszym zauważałnym trendem ostatnio na wykopie jest to jak mizogonia wzięła górę nad solidarnością w obliczu zagrożenia pisowskim zamordyzmem. Zamiast zjednoczyć się przeciwko autorytaryzmowi i katolickemu fundamentalizmowi, który ma szansę raz na zawsze wyeliminować ten kraj z pościgu za europejskim poziomem życia, wielu facetów chętnie jeszcze dosra czy to strajkowi kobiet, czy to środowiskom antyrządowym żeby uprzykrzyć życie tym mitycznym #p0lka.

To jest mega smutne jak wielu ludzi tutaj chce równać w dół i pociągać na dno miliony współobywateli jedynie w imię swoich własnych frustracji.
  • 194
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 503
@zielonzielon: jakby chodziło o samo prawo do aborcji i zwalczanie zamordyzmu w ramach strajku kobiet to ok. Niestety jednak feministki i inni lewicowi aktywiści chcą wykorzystać okazje do wywalenia na stół wszystkich swoich głupich pomysłów. To powoduje opór nawet u przeciwników pisu.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: rozumiem ten punkt widzenia i nawet się pod nim podpisuję w pewnym stopniu. Ja nie mówię, że trzeba popierać strajk kobiet, ale uważam, że warto go w pewnym stopniu szanować.

Jak widzę te memy i całe to szambo wylewane na strajk kobiet to bardzo łatwo dostrzec tam taką niezdrową satysfakcję, taką radość i premedytację z dominacji nad kimś poprzez tępą siłę. Ludzie tutaj są autentycznie wdzięczni pisowi za siłowe rozwiązania
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Kiedyś próbowałem nawracać spierd*liny, jakoś wytłumaczyć im, że nie każda kobieta to niszcząca wszystko co męskie toksyczna kreatura i może wystarczyłoby je traktować tak jak sienie samego by przyniosło to wzajemne profity. Człowieku, w niektórych nienawiść do samego siebie, a co za tym idzie do wszystkiego co im to uświadamia (kobiety, zwłaszcza nieosiągalne) jest tak głęboko zakorzeniona, że musiałbyś chyba ich leczyć lsd i terapią w Tybecie. Wszystko są w
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: dlatego dobrze przytulić wartości Rosyjskie, czyli zerową jakość demokracji, petro-burżuazję, prawo silniejszego i ogólny marazm społeczny.

Nie ma co już patrzyć na zachód, on się już przecież skończył, nie ma co, nie interesujmy się. Zgniły zachód, powtarzam.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: O niektóre z postulatów o które feministki walczą. Chociażby jednostronną obronę w przypadku przemocy domowej. Czy wierzenie na słowo w przypadku oskarżeń przeciwko mężczyzno o molestowanie w myśl zasady believe survivors, zamiast niewinny dopóki wina nie została udowodniona.
  • Odpowiedz
@AutismoHarbinger: Jesteś pewien, że feminsitki o to walczą? Bo ja nigdy nie spotkałem się z takimi pomysłami, a poruszam się w gronie feministek. Na oficjalnej stronie strajku kobiet takich postulatów też nie widzę.
  • Odpowiedz
I wcale się nie zdziwie jak oni pójdą i zagłosują na PiS.


@zielonzielon: Żartujesz? Jeśli ktoś chociaż odrobinę interesuje się polityką to wie, że PiS jest tak samo gównianą opcją dla mężczyzny jak Strajk Kobiet czy Lewica i głos na PiS jest wart tyle samo co na SLD/Wiosnę/Lewicę. To jak wybór między młotem i kowadłem. Ja nie dziwię się, że jest sporo osób które nie popiera strajku kobiet, bo obecnie jest
  • Odpowiedz
@AutismoHarbinger: Sylwia Spurdo nie jest przedstawicielem wszystkich kobiet na świecie. Ma swoje gorsze momenty. To trochę jak czepianie się Korwina xD. Jest tysiące bardziej wyważonych, racjonalnych głosów feministek w Polsce, ale one nie trafią na główną wykopu tocząc pianę z ust zbulwersowanym samcom.

o zachowanie poprzedniego kompromisu aborcyjnego.


@AssRock: Bo kiepsko można było to nazwać kompromisem. Raczej zrobieniem laski kościołowi. Nie dziwię się, że kobiety chciały to ruszyć do przodu.
  • Odpowiedz