Wpis z mikrobloga

https://www.mrmoneymustache.com/2012/12/18/your-money-or-your-life/

Dobra wiadomość jest taka, że pojawił się Internet. Oczywiście spowodowało to przyspieszenie postępu technologicznego, dając nam takie rzeczy, jak praca zdalna i produkty energooszczędne. Jednak technologia sama w sobie nie może uratować świata - w niepowołanych rękach po prostu pozwala nam na bardziej efektywną konsumpcję. Internet to dobre narzędzie, ale to nie wystarczy aby uratować świat.

Dobro internetu pochodzi z wolnej wymiany idei. Dopiero teraz idee niezamożnej większości mogą konkurować na równi z miliardowymi budżetami korporacji, które chcą przedłużyć proceder nadmiernej konsumpcji. W dzisiejszych czasach nawet nieprzeszkolona osoba może usiąść na kanapie i wpisać jakieś gówno do komputera i może dotrzeć do szerszego grona odbiorców niż jakakolwiek najlepsza książka wcześniej. Wyobraź sobie więc, co mogłaby osiągnąć duża grupa ludzi, z których niektórzy mieliby wpływ na firmy i rządy, gdyby wszyscy zaczęli naciskać na "właściwy przekaz" (tj. lepsze życie, nie więcej rzeczy do konsumpcji)


The good news is, the Internet happened. Of course, it spawned an acceleration of technological progress, giving us things like remote working and energy-efficient products. But technology can’t save the world by itself – in the wrong hands, it just allows us to consume more efficiently, which means consuming more. It’s a good tool, but it’s not enough.

The good news comes from the free exchange of ideas. Only now can the ideas of the non-wealthy majority compete equally with the billion-dollar budgets of crusty old companies seeking to prolong over-consumption. Nowadays, even an untrained individual can sit on the couch and type some shit into the computer, and it can reach a wider audience than a successful book might have in the past. So imagine what a big group of people could accomplish, some of them with influence over companies and governments, if they all started grooving on the right message.

#mrmoneymustachequotes #libertarianizm #internet
  • 3
@Jesper_Stromblad: Mi nie musisz, niedługo przeczytam całość z tego co chciałem - tj. nie czytałem wszystkiego i nie czytałem super dokłądnie, bo mi się nie chce.

Celowałem w wyciągnięcie 80% wartości z 20% contentu.

Po pewnym czasie artykuły zaczynają się już tylko powtarzać + na dużo pomysłów sam już wpadłem kiedyś.