Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#wazektomia to jak to w końcu jest. Po 8 tyg robicie badanie wychodzi wam że 0.00 plemników i cyk już nie ma ryzyka że coś się zrośnie i będzie wpadka?

Czy za 1.5 roku jednak może się coś zrosnąć i prsesrane?
Jestem już po i zaznaczalem że nie chce odwracać tego nigdy. Lekarz mówił że po 8 tyg jak zrobię badanie i wyjdzie pusto to nie ma już szans że kiedyś jednak będą
  • 8
@Luigi93: no jak się zrośnie to dobrze :D

Nie wiem jakim sposobem robiłeś, ale nawet kanadyjskim i tak już płodny nie będziesz. Masz rurę przeciętą a kanał spustowy zamknięty. Jak coś to plemniki leją się do wora a nie w ptaka. Więc spoko głowa.

Po to się robi ten test płodności :)
Jak masz to dobrze zrobione i wszystko pozamykane to zrosty i zabliźnienia akurat są dla Ciebie dobre. Jak masz przewód przecięty, a na końcówkach Ci się robi zabliźnienie to im dłużej tym szanse na problem są mniejsze. To dlatego skuteczność rewazektomii spada w czasie od wykonania wazektomii. Procedura jest, żeby sprawdzić po 8 i 12.
@pawelpawel8383: Równie dobrze można poczekać i zrobić test po 12 :-) jak rozumiem? Wtedy 99,9% pewności że ciąży nie będzie.

No niby urolog mówił że zrobił tak że nie da się cofnąć nawet, bo o to własnie prosiłem
@Luigi93: Rewazektomia skuteczna jest do roku, potem to juz cud - taki mi powiedział doktór. A inna sprawa to jak ma Ci się zrosnąć jeśli nie ma jednego z dwóch konców bo jest poza moszną ?