Wpis z mikrobloga

@FreakyYak: ING pod tym względem jest super. Przelewy pomiędzy kontami, subkonta które sobie nazywasz jak chcesz, dużo opcji automatyzacji przelewów i bardzo prosta w obsłudze apka. Mbank mam tylko dlatego, że mają dostęp do zagranicznych giełd, ale pomimo 'czystego' wyglądu strony, nie spodziewałem się że można mieć taki nieintuicyjny UI.
  • Odpowiedz
@ING_Bank_Slaski: dajmy na to chce 3 konta:
1. Skarbonka (po prostu kasa leży)
2. Skarbonka rodziców (po prostu kasa leży)
3. Leasing - mam na nim pieniadze, i chciałbym co miesiąc robić przelew z tego konta (stałe zlecenie)

Mogę to osiągnać za pomocą celów oszczędnościowych, czy 2x cele oszczędnościowe dla punktów 1 i 2 (pod kontem oszczędnościowym) i nowe osobne konto ROR do punktu 3?
  • Odpowiedz
@FreakyYak Cele oszczędnościowe możesz zasilać zarówno stałym zleceniem, jak również samodzielnie przelewem własnym z konta osobistego (ROR) lub oszczędnościowego (OKO). Do realizacji stałego zlecenia rzeczywiście wystarczy Ci konto osobiste (ROR). Jemu również możesz zmienić nazwę, aby było Ci łatwiej rozróżnić konta, gdybyś takich kont typu ROR założył kilka (maksymalnie 5 w danej walucie).
  • Odpowiedz