Wpis z mikrobloga

@elozapiekanka: przecież zupełnie inaczej pracują łopatki w wyciskaniu wąskim, a w ohp xD
Tu nie ma porównania tylko co do trenowanych partii. Chodzi o funkcjonalność i wszechstronny rozwój w kontekście gpp.
@uberGoy: No jasne, bo jakiekolwiek wyciskanie w jakims istotnym stopniu aktywuje tylny arkon. Tylny to tylko OHS ew muscle snatch w jakims tam stopniu aktywuja. OHP jest cwiczeniem silowym i prawidlowo wykonane pozwala wycisnac najwiekszy ciezar ponad glowe
@uberGoy: Przeciez napisalem ze nie aktywuje tylu, zadne wyciskanie tego nie robi. Push press ma prawie zerowe przelozenie hipertroficzne i bez wyciskania w podobnej formie jest mega szybka droga do kontuzji.
Prawidlowo wykonane OHP dosyc dobrze aktywuje boczny arkon, dodatkowo poniewaz jest tam rotacja 'odwrotna' do rotacji przy wyciskaniu na lawce dobrze robi na zdrowie barkow.
@bst Kontuzje z jakiego niby powodu? O moje barki zadbają inne ćwiczenia jak np. facepulle. I nie, bocznego aktonu tym nie zrobisz bo aktywacja jest zbyt niska żeby rósł.
Z tego ze ten ruch nie buduje. Sa dokladne zalecenia ile % zwyklego press powinien wynosic push press i przekroczenie tej wartosci to balansowanie na krawedzi. Widzialem mnostwo takich kontuzji. Chyba ze masz program dwubojowy, gdzie robisz push press typowo dwubojowo, ze masz taka mobilnosc, masz mobilnosc rotatorow taka aby moc zrzucic za siebie sztange w OHP to mozesz to robic bezpiecznie, ale dalej barkow Ci to nie zbuduje.