Wpis z mikrobloga

@nobrainer: nie objasniają tego zbyt jasno. ALE jest fundamentalna różnica między rasizmem białych w stosunku do czarnych, kiedy to ci pierwsi przez setki lat jeździli na garbach tych drugich.

Podobne odwrócenie zachodzi może w RPA, gdzie to czarni #!$%@? białych i do teraz nie jest za ciekawie. Ale skala zupełnie nie przystaje do tego co biali na świecie z czarnymi robili. Więc jest różnica między tym rasizmem, bo jedni mają o
@JaTuTylkoOgladamObrazki: #!$%@? odcinek 2137 śmiania się ze #!$%@? julek z twittera które kulturowo kopiują amerykanki i tamtą kulturę.

Wiadomo, ze #!$%@? Polak nie #!$%@?ł murzynów, ale biały to biały, kulturowo w Polsce jak wylosujesz odpowiedni kolor to masz lepiej - a o to chodzi. O traktowanie na podstawie przynależności do grupy. Nie powiesz mi, ze czarnoskóry cisnący ci od polaczków robi większą szkodę niż odwrotnie. Nigdy tak źle nie będziesz miał
@iAmTS możesz też wylosować bogatszych rodziców i już masz lepiej, więc czy z tego powodu osoba biedniejsza ma prawo do agresji czy roszczeń wobec osoby bogatszej? Nie twierdzę, że rasizmu w Polsce nie ma, bo jest i zdziwiłem się jak przy zaleceniach Rady Języka Polskiego ludzie, których uważam za inteligentnych i otwartych, mieli ból dupy, bo nie czają, że słowo "murzyn" jest używane często w negatywnym kontekście. To co chciałem przekazać swoim
@nobrainer: no ale większość zagłosowała dobrze. Rasizm nie istnieje w oderwaniu od realiów i o ile rasistowskie zachowania czarnych wobec białych też nie są takie rzadkie, to nie ma to aż takiej mocy, jak w odwrotnym przypadku. To tak, jakby twierdzić, że katolicy sa w Polsce prześladowani, bo gruby influencer, któego nikt nie lubi, zesrał się na fejsie xD
@iAmTS: No niech mnie piorun strzeli. Dlaczego jakiś 20 letni biały człowiek ma być winny grzechom zupełnie obcych białych sprzed setek lat? Nawet pewnie nie był z żadnym spokrewniony. Ot mógł sobie taki Irlandczyk imigrowali w 1940 i miał nawet gorzej niż większość murzynów. Przestań popierać odpowiedzialność zbiorową i dziejową komuchu
nie objasniają tego zbyt jasno. ALE jest fundamentalna różnica między rasizmem białych w stosunku do czarnych, kiedy to ci pierwsi przez setki lat jeździli na garbach tych drugich.


@iAmTS: nie, nie ma. Pojęcie rasizmu nie wprowadza tego typu kategoryzacji. Albo coś jest rasizmem, albo nie jest.

Podobne odwrócenie zachodzi może w RPA, gdzie to czarni #!$%@? białych i do teraz nie jest za ciekawie. Ale skala zupełnie nie przystaje do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nobrainer: Ruchalnia 2.0 to zbieranina stulejarskiej patoli. Jak laska sie odezwie to zaraz ma 100+ wiadomości od randomów ze zdjeciami siurków, a raz napisałam że wszyscy księża powinni być po seminarium kastrowani, to chyba z tysiąc debili mnie zhejtowało i dostałam bana xD