Wpis z mikrobloga

TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobowość jako część składową genezy przegrywu. Oczywiście wiem, że 8/10 lub kobieta mogą mieć dowolną osobowość, lecz dla sub 8 staje się ona istotnym czynnikiem przegrywu. Just personalitymaxx bro? Nic z tych rzeczy. Dla mnie to i tak koniec, więc post ma charakter informacyjny.

Moim zdaniem istnieją złe typy osobowości, które działają odstraszająco podobnie jak brzydka morda. Nie tylko sprawiają, że przyszły przegryw ma większą szansę na życie w izolacji i dziwactwie, ale kiedy już to nastąpi, potęgują negatywne doznania i - na zasadzie sprzężenia zwrotnego - pogarszają ogólne samopoczucie oraz przede wszystkim szanse na ratunek z przegrywu. Skoro wiemy jak wygląda incel, to czy wiemy jakie jest jego wnętrze?

Uważam, że incele mają większe szanse na bycie typami intuitywno-introwertycznymi (INxx) czyli introwertykami (Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę? Introwersja czy ekstrawersja?), którzy obserwują świat poprzez intuicję (W jaki sposób preferujesz gromadzić informacje, jakim ufasz? Poznanie czy intuicja?).

Z mojej ankiety [1] wynika, że 68% przegrywów (102) określiło się jako typy INxx czyli intuitywno-introwertyczne. Nie dziwię się, bo sam jestem INTJ i widzę jak to jest. W ogólnej populacji ww. typów jest 11,3%, zaś w męskiej 13,4. Widzimy więc wyraźną nadreprezentację najrzadszych charakterów. Co do udziału poszczególnych typów, to tu jest tabela https://personalitymax.com/personality-types/population-gender/
na przykład 7 razy łatwiej jest spotkać INTJ wśród wykopowych przegrywów, niż losowych mężczyzn z ulicy. Czyżby pewne osoby miały zestawy cech, które skazują ich na życie pełne smutku, samotności i pesymizmu?

Pasuje to do archetypu incela. Introwertyk jest bardziej zainteresowany wewnętrznym światem swoich myśli, niż światem zewnętrznym. Intuicja zaś polega bardziej na wyobraźni i możliwościach, niż informacjach zmysłowych i rzeczywistości. Ponadto osoby z dominująca funkcją Ni mają większe szanse na odrzucanie ortodoksyjnych postaw i poglądów, co sprawia, że nie są ugodowe i nie pasują do społeczeństwa.

Rozwój funkcji kognitywnych charakterystycznych dla INxx sprawia, że osoba jest bardziej przystosowana do życia w świecie "nierzeczywistym", a brak jej kompetencji do życia "na zewnątrz". Łatwo jest wtedy uciec do bezpiecznego świata, w którym człowiek czuje się dobrze, czyli do wnętrza. Jeden będzie grał w gry, drugi zostanie łibusem a trzeci będzie snuł skomplikowane koncepcje polityczne, społeczne, scenariusze historyczne itd. Rozwój funkcji przebiega nierównomiernie (jedna dominująca, druga pomocnicza, trzeciorzędna i na 4. miejscu podrzędna). U typów o których mowa funkcje "spierdoksowe" są na wyższych pozycjach, zaś w kontakcie z ludźmi irl trzeba używać funkcji mniej wykształconych lub w ogóle nieobecnych. Efektem jest postrzeganie ich jako nieprzystosowanych społecznie.

Jak to ma się do wyglądu? Dalej uważam go za kluczowy czynnik, zaś osobowość może zostać poprawnie zaprezentowana dopiero po przejściu pewnego progu wyglądu (8/10), przy czym nie może ona stanowić wtedy czynnika negatywnego, bo wygląd jest najważniejszy, zaś pozostałe cechy jedynie pomagają. Sub 8 natomiast może jakoś utrzymać się na powierzchni dzięki nadrabianiu wyglądu i tutaj dobre cechy osobowości mogą być przydatne tak jak majętność i status społeczny. Co do sub 5 to osobowość w ogóle nie ma znaczenia, bo nikt nie zwraca uwagi na podczłowieka. Jednakże wyglądowy mornik zostanie szybko odrzucony przez społeczeństwo, które źle oceni jego charakter i poglądy. Tak oto powstaje kolejny incel.

Co do zmiany w tym zakresie, to niestety nie da się. Zostaliście skazani na wieczny przegryw w momencie powstania materiału genetycznego. Wszelkie próby zmiany podstawowych cech układu nerwowego skończą się dużym wysiłkiem i brakiem stałych efektów, co w konsekwencji sprawi, że tryhard zasili swoim kapitałem przemysł sznurowy.

[1] https://www.wykop.pl/wpis/56101563/ankieta-dla-spierdoksow-inceli-przegrywow-itp-jaki/

#przegryw #blackpill #redpill #mgtow #zwiazki #tinder #tfwnogf #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #mbti
hans211 - TYPY MBTI A PRZEGRYWY I INCELE

Blackpillowcy, czas w końcu docenić osobo...

źródło: comment_1615728879smgPRCmyqzphvsFltvEjML.jpg

Pobierz
  • 209
@Krynicka: będzie mieć rozwiniętą funkcję Fe i lepiej zrozumie mnie oraz będzie empatyczna. Przy czym lepiej tu się sugerować chyba big 5 i musiałbym mieć dziewczyne co jest mniej neurotyczna i bardziej ugodowa, bo tutaj wychodzę strasznie słabo. Z jednej strony uważam się za osobe bardzo honorową i etyczną ale jestem jakby mimo woli pozbawiony empatii i dosyć toksyczny. łatwo sie irytuję, chcę siedzieć sam i przypominam chyba takiego wrednego kota
@Krynicka: z internetu, wpisywałem intj relationships i tak dalej, ale też trochę z praktyki. Miałem dziewczynę yolo i ona u mnie wywoływała neurozę, ja w sumie lubie byc czasami yolo ale to w mało ważnych rzeczach.
@Krynicka: Taka ciekawostka INTJ u kobiet to najrzadziej występujący typ i takie kobiety przypominają robota albo facetów xD Bycie kobietą INTJ to jest prawdziwy przegryw na yt ostatnio jedna gadała, że była uważana za wiedźmę i że demoralizuje inne dzieci (jak była dzieckiem) xD
@hans211: w seksualnym nie, ale życiowym tak. Wyobraź sobie babkę która jest introwertyczna, zamknięta w sobie, bardzo oceniająca, przesadnie sztywna, nie potrafiąca okazywać uczuć. U faceta to jest akceptowalne, ale laska o takim typie charakteru to całkowity odludek.

Ja nie chciałbym być z dziewczyną INTJ i jak czasami oglądam takie na yt to czuje do nich dystans a nie poczucie o super ten sam typ osobowości.
@x134xvb: ja jestem info/enfp/entp. I/E mam tak naprawdę w równowadze, wychodzą mi zawsze w proporcjach zbliżających się do 1, i jedyna literka, gdzie mam wątpliwości, to N czy T. Moja najbliższa przyjaciółka i siostra widzi mnie jako ENTP, chlopak jako INFP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hans211:

ja nie miałem żadnych i nie mam praktycznie znajomych. I kto ma gorzej?

Ja ci odpowiem jak typowy INTJ jak chcesz mieć laskę a masz brzydką mordę to zyskaj fejm, kasę i tak dalej. Laski się pojawią a jak nie to zawsze można sobie jakąś kupić.

Narzekanie jest spoko bo daje upust emocjom ale poza tym to nic nie daje. Albo grasz albo nie grasz.
@3kaski: Masz rację w sumie a ta grafika jeśli chodzi o INTJ w 100% prawda xD

INTJ niestety jeśli nie ma rozwiniętego Se to może skończyć jako odrealniony fanatyk jak pan z wąsikiem właśnie. To jest największa pułapka bycia INTJ -> siedzenie w swojej głowie. Świat nie jest w 100% logiczny a INTJ mają tendencje do budowania hipotez (co kosztuje ich wiele energii) a później trzymania się ich nawet jeśli nie