Wpis z mikrobloga

product managrr/product owner w IT to nie jest niszowa branza


@Karling: Jest niszowa, bo jeden taki przypada na ilu? 20 programistów? Kilku na krzyż takich potrzeba. A na samych programistów od robienia roboty ssanie jest nadal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Karling: ale mnie denerwuje to zasłanianie się liczbą przestudiowanych lat, kogo to obchodzi? Przypomina mi to typków w szkole którzy jęczą że siedzieli nad zeszytem cały dzień to należy im się dobra ocena mimo że i tak nic nie umieją
  • Odpowiedz
@byz45: W którym miejscu zasłaniam się latami studiów :)? Mam prawie tyle samo lat doświadczenia w IT ile lat studiów więc nie rozumiem Twojego argumentu.
  • Odpowiedz
@Rousseau: A to problem pracować podczas robienia studiów :)? Nigdzie nie napisałem, że wpisuje studia jako doświadczenie xD. Podczas 4 lat studiów inżynierskich, 3 lata pracowałem na full etat jako tester manual/automat i PM i z tego licze doświadczenie :).
  • Odpowiedz
@Karling: Żeby być PO, trzeba wcześniej być PO ;) Rynek na PM/PO jest dużo mniejszy, niż na programistę. Pracuję jako BA/PO od ~1.5 roku, pracowałam też w mobilkach. Dostać pracę jako junior było trudno parę lat temu, teraz podczas korony jest pewnie jeszcze trudniej.

Najłatwiejsze - jak zawsze imo - jest przejście wewnętrzne. Pracujesz w jakiejś firmie na danym stanowisku - interesujesz się jakąś działką - po jakimś czasie przechodzisz
  • Odpowiedz
@Karling to samo Mirku. Wyższe wykształcenie, branża zniszczona przez covid, od grudnia szukam gdziekolwiek. W lutym pierwszy raz ktoś odpowiedział mi na cv i zacząłem pracę na zleceniu na magazynie w sklepie. Zgadnijcie kto od soboty jest bez pracy bo zamykają sklepy w galerii...czas na kolejne 100cv
  • Odpowiedz
a przez covid, od grudnia szukam gdziekolwiek. W lutym pierwszy raz ktoś odpowiedział mi na cv i zacząłem pracę na zleceniu na magazynie w s


@BlueDarkMoon: Bieda straszna :(. Ale trzymam wirtualne kciuki, żebyś coś znalazł.
  • Odpowiedz
4 lata studiow, 3 lata expa

klepaczem testów i kodu

product managrr/product owner w IT

Jeszcze pieniędzy wymaga!


@Karling: To czekaj czekaj, bo coś się tu nie zgadza. Masz 4 lata studiów, czyli jeszcze studiujesz. Masz 3 lata 'expa' ale bardziej jako tester niż product manager/owner i dziwisz się że nie
  • Odpowiedz
@Karling: Często w dużych korpo jest dokładnie tak jak napisała @Snuffkin U mnie (amerykańskie IT) ~90% rekrutacji na PO jest wewnętrzne, a szukają raczej wśród seniorów.
  • Odpowiedz
@Krs90: > Studia już prawie skończone :). Doświadczenie mam półroczne jako PO/SM z aplikacją którą po dziś dzień i do końca pewnie świata będzie używana przez klientów firmy. Jestem po kilku kursach PM/SM z naprawdę znanymi chłopakami w branży (firma zainwestowała w szkolenia) więc to nie tak, że jestem Mirkiem który chce wejść w świat IT tylko mam już wyrobione zdanie i umiejętności :P.

Wiec expa w PM mam :)
  • Odpowiedz