Wpis z mikrobloga

Nie można tej trójki wrzucić pod kreskę


@MamByleJakiNick: To zastosuj znak dzielenia. Nie można? Oczywiście, że można. Wszystko zależy od zdefiniowania zapisu. Jeżeli umawiamy się, że zapisujemy ułamki właśnie w ten sposób, a jeżeli jest coś za nim to stawiamy dodatkowy znak mnożenia to nie widzę problemu aby stosować moją konwencję. Na siłę starasz udowodnić się, że istnieje jedna poprawna odpowiedź.

Każdy, ale absolutnie każdy rozsądny człowiek zastosuje nawias jeżeli podejrzewa,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Iperyt: do wrzucania całości w mianownik jest zapis właśnie z licznikiem i mianownikiem. W przypadku jak tutaj, gdzie całe działanie jest w jednej linii, bez kreski ułamkowej to dzieli się pierwsza przez druga, i dalej reszta działania. Ewentualnie w ten sposób 6/(2(1+2)). W tym przypadku najpierw rozwiązujemy nawiasy, i ostatecznie mamy 6/6=1. I przy zastosowaniu dwóch nawiasów nie ma wątpliwości czy część wyrażenia ma być w mianowniku, czy całość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@herambe: 9. Jak ktoś pisze 1 to nie wiem jak zdał 4 klasę podstawówki. A jak ktoś już wymyślą jakieś bzdury o kresce ułamkowej to już w ogóle nie mam pytań. Pod kreską jest tylko 2, a nawias normalnie jest w liczniku. A jeszcze jak ktoś wymysla jakieś herezje że ten zapis można różnie interpretować to nie wiem jak maturę z matmy zdał.