Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić jakąś owijkę na kierownicę, bo stockowa z tribana 120 gravel już mi trochę się wygniotła. Co będzie bardziej komfortowe, założenie nowej czy nawinięcie nowej na starą?
#gravel #rower #wykoptribanclub
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AdiBdg: polecić nie polecę, mi na prawie każdej się dobrze jeździło.

Starą zawsze musisz zdjąć. Pod spodem całość ładnie wyczyścić, pod owijką będziesz miał masę soli z potu, a to prosta droga do korozji i ewentualnego pęknięcia kierownicy.
Zawsze zdjąć, ładnie umyć kierownice, nawinąć nową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AdiBdg: jeździłem kiedyś z dwoma warstwami jakiś tanich owijek i poprawa komfortu była wyczuwalna.
Jest też taki wynalazek jak podkładki zelowe pod owijkę, ale jeszcze nie sprawdzałem jak i czy w ogóle to działa.
  • Odpowiedz
@AdiBdg: Po drobnym researchu moją uwagę zwróciły - Fizik Terra Microtex oraz Supacaz Super Sticky Kush. Na żywo miałem okazję zobaczyć tylko tę pierwszą - na nowym Krossie Esker 6.0. Z obydwoma jest jeden zasadniczy problem - są bardzo drogie...
  • Odpowiedz
@NewSky: Supacaz jest w miarę ok, faktycznie klei się jak p------y, ale jak brać to tylko jakiś ciemny kolor.
Brudzi się niesamowicie łatwo a wyczyszczenie jest dość trudne, poza tym łatwo uszkodzić. Jak będę zmieniał to raczej na coś innego :/
  • Odpowiedz
@kubraczek: Potrzebuję czegoś brązowego lub beżowego i wyboru nie ma jakiegoś wielkiego. Supacaz jest cały brązowy, albo czarny w brązowe gwiazdki. Wolałem ten pierwszy, ale zasiałeś ziarno niepewności...
  • Odpowiedz
@AdiBdg ja w swojej starej szosie odwinałem owijkę i pod nią dałem po całości starą dętkę rowerową - przecieta na pół po długości żeby łatwiej owinąć. Na to stara owijka. Kierownicę miałem dość cienką a po tym patencie jest grubiej i chyba będzie bardziej komfortowo. Czas to przetestować w terenie. Też szukam owijki ale bede polowac cos z ali.
  • Odpowiedz
@Twierdziel: Jak kupisz to podziel się opinią. Ja, przy moim zacięciu do szpeju z Ali, zostaję przy czymś sprawdzonym. Szczególnie, że nie ma wielkiej różnicy w cenie pomiędzy owijką z Ali a lokalną ze średniej półki.
  • Odpowiedz
@AlteredState do lata pewnie coś kupię. Ja juz kupiłem za 50 ziko owijkę u lokalnego sprzedawcy. Za owinięcie chyba 30 zł chcieli. Linkę hamulca do szosy za 17 zł mi wcisnął. To było 2 lata temu więc ceny sprzed pandemii. Rozumiem każdy chce zarobić ale nie potrzebnie się mieszałem jak dziadkowi latarkę za ponad 200 zl wciskał a typ tylko po zmroku z działki wracał i chciał coś sygnalizacyjnego.
  • Odpowiedz