Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy się szczepić. Mam możliwość przyjęcia za nieco ponad tydzień AstraZeneki jako osoba z grupy "0"
Trochę się cykam bo naczytałem się jakie to zło i w ogóle ale mam wrażenie, że opinie nieco na wyrost. W domu wszyscy moi lokatorzy są już zaszczepieni 2 x Pfizer, 2 x AstraZeneca więc chyba nie mam już takiej presji żeby "nie przynieść czegoś do domu". Nie wiem już co robić, bo tworzę sobie za dużo "za i przeciw" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szczepionki #koronawirus #covid19 #przemyslenia
  • 23
@Arado-Akbar Pytanie za 100 punktów, wierzysz nauce i statystyce czy raczej wykopkom ;)? A co do skutków ubocznych, ryzyko z nimi jest zawsze. Zastanawiasz się tak długo jak boli Cię głowa i bierzesz ibuprofen/paracetamol/metamizol, zerknij do ulotki to Cię odrazu głowa przestanie boleć. A tak już całkiem serio, skutek uboczny może wystąpić i pewnie jakiś wystąpi - tkliwość w miejscu iniekcji, bóle głowy itp, przypadków śmiertelnych z udowodnionym powiązaniem ze szczepieniem chyba
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arado-Akbar: ja mam jutro szczepienie Astrą. Też się trochę boję, ale poczytałam i formacje, które są potwierdzone, wypowiadają się specjaliści na temat i jestem spokojniejsza. Boję się tylko jak będę się czuć po, ale ogólnie to cieszę się, że będę szczepiona.
@Arado-Akbar:

EMA’s safety committee PRAC is reviewing this issue; it is investigating the cases reported with the batch as well as all other cases of thromboembolic events, and other conditions related to blood clots, reported post-vaccination. The information available so far indicates that the number of thromboembolic events in vaccinated people is no higher than that seen in the general population. As of 9 March 2021, 22 cases of thromboembolic events