Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy się szczepić. Mam możliwość przyjęcia za nieco ponad tydzień AstraZeneki jako osoba z grupy "0"
Trochę się cykam bo naczytałem się jakie to zło i w ogóle ale mam wrażenie, że opinie nieco na wyrost. W domu wszyscy moi lokatorzy są już zaszczepieni 2 x Pfizer, 2 x AstraZeneca więc chyba nie mam już takiej presji żeby "nie przynieść czegoś do domu". Nie wiem już co robić, bo tworzę sobie za dużo "za i przeciw" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szczepionki #koronawirus #covid19 #przemyslenia
  • 23
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar Pytanie za 100 punktów, wierzysz nauce i statystyce czy raczej wykopkom ;)? A co do skutków ubocznych, ryzyko z nimi jest zawsze. Zastanawiasz się tak długo jak boli Cię głowa i bierzesz ibuprofen/paracetamol/metamizol, zerknij do ulotki to Cię odrazu głowa przestanie boleć. A tak już całkiem serio, skutek uboczny może wystąpić i pewnie jakiś wystąpi - tkliwość w miejscu iniekcji, bóle głowy itp, przypadków śmiertelnych z udowodnionym powiązaniem ze szczepieniem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arado-Akbar: ja mam jutro szczepienie Astrą. Też się trochę boję, ale poczytałam i formacje, które są potwierdzone, wypowiadają się specjaliści na temat i jestem spokojniejsza. Boję się tylko jak będę się czuć po, ale ogólnie to cieszę się, że będę szczepiona.
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar:

EMA’s safety committee PRAC is reviewing this issue; it is investigating the cases reported with the batch as well as all other cases of thromboembolic events, and other conditions related to blood clots, reported post-vaccination. The information available so far indicates that the number of thromboembolic events in vaccinated people is no higher than that seen in the general population. As of 9 March 2021, 22 cases of thromboembolic events had been reported among the 3 million people vaccinated with COVID-19 Vaccine AstraZeneca in the European Economic Area.


Podejrzenia co do defektu jakosciowego tez są wykluczane.
Weź pod uwagę efekt skali. Wiec jeżeli rzeczywiście liczba przypadków nie odbiega od ilości przypadków które i tak by się zdarzyły, to ciężko mówić o związku przyczynowo skutkowym. Co do władz poszczególnych krajów, to działania prewencyjne są jako tako zrozumiałe, głównie w aspekcie PR,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Arado-Akbar: jak coś to bierz paracetamol :) ja miałam dreszcze, gorączkę 37,5 stopnia, bóle mięśni i trochę głowa. Po apapie przespałam cała noc, rano obudziłam się jak na kacu, ale teraz czuję się dobrze. Już przeszło :)
  • Odpowiedz
@beztroski_pampuch: Wlasnie weszła i to mocno, wzrost temperatury o ponad 3 stopnie względem tego co mam na codzień, praktycznie nie mogę się ruszać w tym oddawać moczu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pierwszy raz od 5-6 lat mam powyżej 37 stopni
  • Odpowiedz