Wpis z mikrobloga

@Pwner robiliście to na cnc? 9 jak zabezpiecza liście ta blachę przed nowaniem, tzn co się robi po spawaniu/oczyszczaniu z rdzy a przed malowaniem? Jakiś podkład i tyle? Bo np cynkowanie to chyba nie da się zrobić w domowym garazau?
  • Odpowiedz
robiliście to na cnc? 9 jak zabezpiecza liście ta blachę przed nowaniem, tzn co się robi po spawaniu/oczyszczaniu z rdzy a przed malowaniem? Jakiś podkład i tyle? Bo np cynkowanie to chyba nie da się zrobić w domowym garazau?


@Lucider5: Nie na cnc, miałem elementy z innej budy mx-5. Rdzy w ogóle nie oczyszczałem tylko została w------a, wycięta i wspawany nowy element. Jeśli chodzi o np. blachę pod plastikowymi nadkolami
  • Odpowiedz
To mnie zaskoczyłeś :D Jak z warsztatem/miejscem na remont? Ktoś ze znajomych dysponuje czy gdzieś wynajmowałeś?


@krolik_wie_lepiej: Brat prowadzi warsztat blacharsko-lakierniczy tak się składa :d
  • Odpowiedz
A ten brak napisów Mazda, MX-5 i znaczka z przodu to specjalnie?


@qjjehaaarnpw: To do założenia, dziury na emblematy zostały. Nie zakładałem jeszcze z tego powodu że po lakierowaniu lakier dopiero dobrze osiadł, w tygodniu będę zdzierał bezbarwny papierem ściernym i polerował. Polerka ładniej wyjdzie bez emblematów, po tej robocie założę po bożemu :)
  • Odpowiedz
Podłużnice tragedia


@Pwner: i jak to w ogóle można zrobić? Przecież to są elementy konstrukcyjne, jak przegnite to kaplica - przynajmniej tak myślałem do tej pory. Jak to naprawiłeś?
  • Odpowiedz