Wpis z mikrobloga

Coraz częściej spotykam się z opinią, że data science to 80% wiedzy z matematyki wyższej, a 20% infy. Czy to prawda? Czy dla osoby chcącej kształcić się w tym kierunku lepszym wyborem byłaby matematyka stosowana o profilu analiza danych czy może jednak zwykła infa.

#informatyka
#studia
#agh
#uniwersystetjagielonski

Co byłoby lepszym wyborem?

  • Matematyka stosowana o profilu data science 66.7% (18)
  • Zwykła inf 33.3% (9)

Oddanych głosów: 27

  • 4
  • Odpowiedz
@Vemtor: data science to buzzword i kryją się pod nim zarówno umiejętności ściśle powiązane z matematyką takie jak statystyka, rachunek prawdopodobieństwa itp jak i z informatyką jak bazy danych, obliczenia równolegle, rozproszone itp. Generalnie wybieranie sobie kierunku rozwoju zanim ma się jakiekolwiek pojęcie co się za tym kryje jest imo mocno chybione. Wybierz to co Cię w tej chwili bardziej interesuje a potem się okaże. Mam wrażenie, że wybrałeś data
  • Odpowiedz
@Vemtor: Dużo ciężej samemu nauczyć się fizyki, matematyki, czy chemii na bardzo wysokim poziomie, niż programowania. Jeżeli zależy Ci na pracy z danymi i ich obróbce, pewnie lepiej pójść na matematykę stosowaną, z elementami programowania.
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: kocham zarówno matmę jak i infę, nie wiem na co się zdecydować. Na ten moment w wolnych chwilach bawię się statystyką i mnie to kręci. Chciałbym mieć zawód łączący infę z matmą - dlatego między innymi postawiłem na analitykę danych w IT
  • Odpowiedz
@Vemtor: jeżeli jesteś gdzieś z okolic Krakowa, na UJ jest dobry kierunek pod to, 'matematyka komputerowa', takie połączenie matmy i informatyki, moim zdaniem idealne pod data science.
Data science jest też dość ''dziwna scieżką rozwoju", idąc w te strone, musisz być gotowy/a chociażby na to, że twoi rówieśnicy dużo szybciej znajdą prace jako webdevy itd...
gdy ty musisz po prostu przestudiować swoje.
Poza tym data science po prostu fajnie brzmi,
  • Odpowiedz