Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (30 banków) oraz na scenie startupowej (6 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 2000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 30 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 700h kursów online oraz około 400h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 6 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 4 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 164
  • Odpowiedz
@corpseRott: u panie.
Ja kiedyś startowałem dla sportu do Microsoftu.
Nie chciałem tej roboty, ale postanowiłem wygrać kwalifikacje.
Miałem idealne CV do stanowiska, dość unikalne połączenie 3 obszarów.
Doszedłem do finału po 4 etapach - rozmowy z prezesem MS Polska.
Nie zatrudnili mnie bo woleli dziewuchę po losowych studiach bez doświadczenia i kwalifikacji. Ale tańszą.
Także wszystko się zgadza. Witamy w Polsce.
  • Odpowiedz
@corpseRott: szczerze trochę dziwię się, że się tutaj ujawniasz jako osoba poniekąd publiczna, którą teraz będzie można dosyć łatwo zidentyfikować i wyciągnąć wysrywy z wykopu, które mogą trochę zszargać opinie zawodową
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Marketing Manager dla produktów deweloperskich (SQL Server, Visual Studio etc.)
Potrzebny był człowiek, który jest programistą, jest w stanie znaleźć wspólny język z ludźmi z różnymi IT,
ma doświadczenie sprzedażowe w komunikacji na poziomie biznesowym i jeszcze wiedzę dotyczacą marketingu.
Ja poza tym, że miałem to wszystko to jeszcze pracowałem w innej firmie - też amerykańskiej.
  • Odpowiedz
@corpseRott: zarzutka?

a jeżeli Cię prześwietlili to pewnie zobaczyli że masz konto na wykopie XD
zresztą nam innowacje nie są potrzebne, mamy kościół, tradycje, po pooo po co nam te innowacje?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@corpseRott: Co za marny bait.
30 banków w 6 lat i do tego 6 startupów, 30 książek, 1100h kursów, 4 języki.
Konto na wykopie i atak polityczny to wisienka na torcie takiego trolla.
  • Odpowiedz
@Vimez: Tutaj żadnej magii nie ma niestety, lata siedzenia po nocach z książkami i własnymi projektami

@Blindshot: Do żadnej partii nie należę i zakładać nie zamierzam (choć teoretyzowałem kiedyś o partii technokratów ale nie mam na to czasu)

@MrK933: Serio

@przeor22: Sugerujesz że mnie internują? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@JEST-SUPER: Szczerze to nie spodziewałem się że temat zgarnie tak wielkie zainteresowanie, już mnie
  • Odpowiedz