Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (30 banków) oraz na scenie startupowej (6 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 2000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 30 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 700h kursów online oraz około 400h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 6 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 4 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@corpseRott: Twoja historia pokazuje na jakim poziomie mentalnym jest nasza władza. Smutne jest ze mlodzi, ambitni ludzie z wiedza nie maja szans bez pleców.....:/
  • Odpowiedz
  • 1
@corpseRott mało pokorny jesteś. Nigdy nie rozpoczęłabym maila w taki sposób : "Szanowny Panie Prezydencie, próżno szukać przy pańskim boku osób z wiedzą techniczną z zakresu...." To jest w bardzo aroganckim tonie. Ja bym Cię nigdy nie zatrudniła bo miałabym poważne obawy czy bedziesz na tyle otwarty, żeby dojść do jakiegoś kompromisu, czy raczej będziesz usilnie próbował przepchnąć swoją "jedynie słuszną" wizję. Super, że masz wiedzę i doświadczenie i jesteś świadom
  • Odpowiedz
@aange: Przykro mi słyszeć ale Cię naturalnie rozumiem. Nie jestem osobą przesadnie arogancką a ludzie z którymi się znam wiedzą że raczej podchodzę z rozsądkiem do komunikacji. Mam natomiast zespół Aspergera, i czasami ton mojej wypowiedzi może mijać się z intencjami. Formalnie od 27 roku życia mam na to papiery który uzyskałem po 12h spotkań u psychologów. Używam aplikacji typu Grammarly ale naturalnie nie wszystko idzie wyłapać. Ten fragment mail'a
  • Odpowiedz
@corpseRott: Nie zdziwiłbym się, jeśli ten email już na wstępie trafił do kosza. Niedbałość językowa, protekcjonalny ton, mnóstwo dziwacznych sformułowań. Nie traktuj tego personalnie, ale twierdzenie o "ogromnej wiedzy z zakresu prawa" musiało wywołać lekki uśmiech. Twój list jest przykładem dlaczego warto zapłacić za zredagowanie korespondencji biznesowej.
  • Odpowiedz