Wpis z mikrobloga

@pp53: też kiedyś myślałem, że automat to jakiś mniej precyzyjny jest, a potem nim pojeździłem, pomanewrowałem również z przyczepą i generalnie stwierdzam, spoko opcja.
  • Odpowiedz
@jerzalke: olx to patologia, piszą sobie czy aktualne bez zamiaru zakupu, jeden napisał SMS czy aktualne odpisałem mu dokładnie w 5 sekund bo akurat siedziałem na telefonie i już gość nie odezwał się, chyba liczył na to że nie aktualne będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jest w większości przypadków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jerzalke: Jakie znacie grupy podludzi? Wymienicie mi pewnie madki, brzydkie w c--j babsztyle co mają wymagania jak by były 11/10,feministki,sekciarze od Chojeckiego, turbosłowanie, płaskoziemcy itp. Jednak jest pewna bliższa mi taka grupa podludzi- manualowcy. Czyli "tylko manual", "prawdziwa przyjemność z jazdy", "automat dla bab" itd.No k---a. Śmieją się tacy z karyn, dla którym największym osiągnięciem w życiu było rozłożenie nóg i danie się zalać jakiemuś sebie, a 9 miesięcy później wypezł i jej kuciapki niedojabany brajanek czy inna dżesika. Sami jednak nie są lepsi, po posłuchaniu o czym rozmawiają ma się wrażenie że jedyne co w życiu umieją to posługiwanie się sprzęgłem i tym j-----m drążkiem. Jeżdżą swoimi golfami czy innymi syfikami, i p------ą że jakie szybkie, jakie fajne. Normalnie Kubica może im possać pałe. Pizgają tacy swoimi kosiareczkami k---a jak struś pędziwiatr przez pustynie. A gdy spadnie pierwszy śnieg, to nie znajdziesz pustego parkingu pod żadną Biedronką czy innym Lidlu po 23, bo przecież he he drift. Grali tacy za młodu w NFS i są większymi specjalistami w zakresie jazdy niż nie jeden profesjonalny kierowca.

Magiczne słowo "AUTOMAT" działa na nich jak płachta na byka. No jak to?! Samochód ma mi mówić jak mam jeździć?! Tylko manual bo ja wtedy czuję że jadę! A spróbuj w ogóle wspomnieć o tym że chcesz/masz/jeździsz automatem. Zaraz wsadzą Cię do wspólnego worka z napisem pierdoła razem ze starymi dziadkami, babami na drodze czy innymi januszami. Próba pokazania obiektywnych dowodów dlaczego nowoczesne automaty są lepsze niż manualne odpowiedniki kończą się zazwyczaj słowami: "nie umiesz jeździć", "jak nie potrafisz zmieniać biegów to nie wyjeżdżaj na drogę".

Nie dociera do takich że może ktoś nie chce, albo nie lubi albo samochód traktuje w roli narzędzia do jazdy od A do B, lub że faktycznie automat może dawać frajdę z jazdy pod warunkiem że będzie zamontowany w dobrym
  • Odpowiedz
Nadal nie rozumiem tego podejścia, automat to wygoda ....

@Cebulaa1: w Polsce się utarło że automat jest awaryjny i drogi w naprawie. Mój ojciec też kręcił nosem jak powiedziałem, że chcę kupić automat. I mówię to jako posiadasz króla rankingów "najbardziej awaryjne skrzynie automatyczne" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednocześnie automat wychwalany na forach poświęconych markom gdzie go montowano.

Niestety tak to jest, kiedy okazuj się że o auto trzeba dbać i robić przeglądy. A jak ktoś kupuje auto 10+ lat, to chce coś, co jeździ i najlepiej jakby wystarczyło zalać paliwa. Poniekąd jest to zrozumiałe podejście, bo regularny serwis kosztuje tyle samo czy to 5 czy 15 lat, ale procentowo to już duża część auta.

Powiem tak i to nie jest dobra wiadomość dla Ciebie jako sprzedającego - bardzo dobrze że debile janusze nie doceniają skrzyń automatycznych, dzięki temu ja
  • Odpowiedz
@Niedzwiedzmin: ja sprzedaję bo mam inne środki transportu i zdecydowałem że jednak tego dłużej nie będę trzymał. Inne mam w automacie, a to do latania bokiem mam w manualu i wystarczy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jerzalke: osobiście jestem tak przyzwyczajony do manuala że mi nie robi ale z drugiej strony kompletnie nie czuje tego spustu wśród januszy nad nim. Może kiedyś kiedy rzeczywiście serwis to były grosze w porównaniu do automata ale teraz przy starszym aucie różnica z tego co wiem jest minimalna ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
jak kupowałem samochód to żona właściciela powiedziała "widzisz? a bałeś się że nikt automatu nie będzie chciał kupić". To był fart, bo automaty jednak kosztują trochę więcej. Chociaż możliwe, że automaty były zazwyczaj brane z lepszym wyposażeniem. Mam wrażenie że młodsi ludzie nie mają takich uprzedzeń do automatu, więc i cała sytacja będzie się zmieniała.


@Paczek_w_masle: Dokładnie, wg mnie jakby wziąć dwa auta w identycznym stanie ze sprawnymi skrzyniami, jeden
  • Odpowiedz
Tylko zapominacie, że nowe automaty są fajne, a stare już trochę mniej. I mówię to jako posiadacz dsg.

Auta 10< letniego był nie kupił w automacie, ale nowego to sobie nie wyobrażam w manualu. Oczywiście szybkim automacie, a nie jakimś gównie ala hydrokinetyk mazdy xD


@slusar_o2: Zależy od sztuki, i od modelu. Ostatnio przeżyłem szok jeżdżąc idealnie nowym Fiatem 500 od Panka. Automat działał tak koszmarnie, że autentycznie byłem pewien,
  • Odpowiedz