Wpis z mikrobloga

Już druga osoba pyta czy aktualne, pyta jak chodzi a później narzeka że to automat. To co, mam założyć manuala(który w tym modelu akurat bardziej się sypał) i dopiero jaśnie państwu sprzedać


@jerzalke: Auto pasowało mi pod każdym względem oprócz skrzyni - siedział tam 4 biegowy automat. Wolałbym Tiptronik, ostatecznie auta nie kupiłem - miałoby problem z ciąganiem przyczepy.
manuala(który w tym modelu akurat bardziej się sypał)


@jerzalke: Zgaduję że coś z PSA? :) Mam dwie sztuki, jeden manual, drugi automat i dokładnie tak jest, skrzynia manualna była już wymieniana i trzeba płacić za taką ze szrotu tyle co za tę automatyczną.
@Czarna_ksiazka: to moje odczucia na podstawie jazdy wieloma manualami i kilkoma automatami (wszystkie były VAGowskim DSG). W manualu nie mam problemu z precyzyjnym przesunięciem samochodu, w automacie jest to znacznie trudniejsze, wymaga więcej skupienia i zajmuje więcej czasu.
@Cebulaa1: @ayyy_lmao: @Nikczemny_Pomidor: potwierdzam, automat to jest to. Manual mam tylko w gruzie z przeznaczeniem na ronda
@Zulf: nie żałuję, jest zajebiście
@aarahon: mam 4 biegowy bez tipa ale jest możliwość blokowania do 2 lub 3 biegu i przerzucania w trakcie jazdy, ja to z dwa razy użyłem. Łapa leci blisko fugi.
@Cebulaa1: oni chyba chcą pogadać
@pp53: wtf ale bzdety, kontrolę nad autem steruje
@jerzalke: Przeczytałeś w ogóle to co pisałem? Jeżeli podczas parkowania kontroluejsz sprzęgło, hamulec i gaz za pomocą jednej wajchy, to taki system musi być mniej precyzyjny niż mechanizm w którym masz 3 wajchy. Często parkuję manualami na zapałki i w automacie bym się nie podjął takiego parkowania, ale pewnie są wyjadacze którzy zrobią to lepiej odemnie nawet w samochodzie z niesprawnym hamulcem.