Wpis z mikrobloga

@djofullinn: przyklad mam z czlowiekem, ktorym robilem na montazu, bo poszedl na lakiernie ze wzgledu na lzejsza prace. Dostal na start 200zl brutto więcej. W dodatku na montazu masz sciane powiedzmy 7k brutto, a na lakierni 7.4k(strzelam liczbami, bo nie znam dokladnie)
  • Odpowiedz
@tomekk_: #!$%@? gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak szukali oszczędności to np. polikwidowali plastikowe kubki przy wodopojach bo "ekologia" (czytaj - wywóz plastików był za drogi więc musisz mieć swoje kubki) albo zmniejszenie częstotliwości koszenia trawy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Każdy Team Leader chciał zabłysnąć więc szukali na siłę oszczędności i pozywali jak dużo i szybko można jeszcze pracować. Nie ma gorszego
  • Odpowiedz
@piaskun87: slyszzalem ze dyrektor sie teraz wozi bieda insygnia?

wzor to zaklad PSA na Slowacji; 15 stopni na hali; brud smrod - nie ma czasu sprzatac - takie tempo; zatrudnienie to rumuni, bulgarzy i polacy. ALE MARZA SUPER!!
  • Odpowiedz
@djofullinn: no ale to juz chyba wiecej zabawy z tym, bo na umowie jak ma sie monter to do tego stanowska przypisana jest X kwota i jej nie przeskoczysz. Pracuje ze mna dwoch ludzi z odlewni i maja stawki po 8k brutto, jak max jest w kolicach 7k ze wzgledu, ze nie mozna miec nizszej pensji niz na poprzednim stanowisku. Wiec taki mistrz ze stawka 12k jakby wrocil na linie
  • Odpowiedz
@tomekk_: tak, chwalona wszędzie Trnava. Jak kumple inżynierowie pojechali to się za głowy łapali - wszędzie mega brudno, stacje na trytytkach i zapiehdol! Wzór do naśladowania bo tanio...

Po złożeniu wypowiedzenia kamień spadł mi z serca, takiej ulgi jeszcze nie miałem. I to siedziałem tam jako inżynier więc jak "szmaceni" byli zwykli pracownicy wolę nie myśleć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@djofullinn: dlatego daje sie siano, zeby ludzie nie uciekali. Moj lider robil tam 15 lat i teraz mowi, ze by tam nie wrócił, ale kwoty 10k netto byly tam normaloscia. Teraz siedzi u nas jako lider, niczym sie nie przejmuje, pensja moze polowe nizsza, ale zdazyl w tym czasie kupic 3 mieszkania w poznaniu, wiec nawet na produkcji jak ktos ogarnia to idzie sie dorobic.
  • Odpowiedz