Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@placebo_: Oki a w sytuacjach oczywistych ? Nagranie masakry ze szkoły ? Albo rozejchanie 5 osób na chodniku specjalnie na niego wjeżdżając? Kilka morderstw ? Jak nie ma żadnych wątpliwości / okoliczności łagodzących to zastrzyk i narcia.
Chyba nawet najlepszy obrońca nie wybronilny tego argumentem że jego klient był naćpany albo miał psychoze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@placebo_: jest wiele badań które wskazują, że w stanach z kara śmierci ilość morderstw jest mniejsza niż w stanach gdzie kary nie ma.
Nawet jak koszt jest większy, to mniej morderstw jest tego warte.
@Izanagi013:

> In a state-by- state analysis, The Times found that during the last 20 years, the homicide rate in states with the death penalty has been 48 percent to 101 percent higher than in states without the death penalty.


W sumie to z nudów sprawdziłem, i w 13 pierwszych stanach (więcej mi się nie chciało, wybacz) z najwyższą liczbą morderstw na 100k, tylko w 3 kara śmierci jest nielegalna. Coś
@placebo_: no i zabijając hitlera prawdopodobnie zrobiłbyś więcej szkody niż pożytku, "nastroje nazistowskie'' nie wzięły się od hitlera. To hitler wyłonił się z nich, gdyby był bardziej ogarnięty to znaczna część europy leżała pod hitlerowskim butem.
A co do kary śmierci, zawsze mnie zastanawia co jest większą karą. Śmierć czy nakaz życia ze świadomością że nigdy się nie opuści więzienia
@eltosteron: A później mamy takie sprawy jak Komenda, gdy niewinnego człowieka 18 lat w więzieniu trzymali. Najlepiej jakby poszedł na krzesełko 17 lat temu, to teraz by nikt nie dochodził czy na pewno było winny i problem by nie istniał xD
@GienekZFabrykiOkienek: no tak, bo zgoda na karę śmierci oznacza, że te kary powinny być wydawane z automatu a najlepiej w ogóle bezpodstawne ( jak w tamtym przypadku, gdzie 0 odwalił ). Kamera zobaczy jak przejdziesz na czerwonym przez ulicę? Już jadą do ciebie smutni panowie....