Wpis z mikrobloga

@piehtolenierobie: @msichal:

https://files.deathpenaltyinfo.org/legacy/documents/WashingtonCosts.pdf

> The fee to cover the average cost of incarceration for Federal inmates was $34,704.12 ($94.82 per day) in FY 2016 and $36,299.25 ($99.45 per day) in FY 2017. The average annual cost to confine an inmate in a Residential Re-entry Center was $29,166.54 ($79.69 per day) for FY 2016 and $32,309.80 ($88.52 per day) for FY 2017.


Matematykę zostawiam wam.
@PewienKtos: co jakiś czas przewija się tragedia, że ktoś zabił dzieciaka 4- tłukąc go....
No ale według Ciebie takich przykładnych obywateli należy trzymać 25 lat na koszt podatników, takie wakacje
@PewienKtos: jak ktoś tłucze dzieciaka w inny sposób niż się bawiąc z nim ( dostosowując siłę itd, by gówniarz wygrał ) to nie jest materiałem na rehabilitację... chyba tylko w twoich oczach, bo ścierwem był i będzie
W Japonii np wcale drozsza nie jest


@In_thrust_we_trust: Posiadasz jakieś opracowania na ten temat? Bo starałem się znaleźć cokolwiek na ten temat i niestety bezskutecznie.

Z tego co zdążyłem doczytać, to tam również od momentu złapania sprawy, do skazania go na karę śmierci, a następnie wykonanie wyroku, również mija wiele lat -

https://wyborcza.pl/7,75399,25546502,japonia-wykonala-kare-smierci-na-chinczyku-skazanym-za-zabojstwo.html

1. Tutaj sprawa z 2003 roku -

Wyrok wykonano na Wei Wei, który w celi śmierci przebywał od
co jakiś czas przewija się tragedia, że ktoś zabił dzieciaka 4- tłukąc go....


@cookie96: No dopiero co była taka sprawa i prokurator generalny dziura w dupie nakazał od razu aresztować ojca który ze sprawą nie miał nic wspólnego xD Na pewno byłoby lepiej, gdyby mógł od razu nakazać karę śmierci, przecież ze zwyrodnialcami nie ma co się cackać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GienekZFabrykiOkienek przykłady:
1.Policja wchodzi do domu w którym facet przy stole je wnętrzności kobiety(jego żony) której zwłoki są w lodówce a badania DNA treści jego żołądka potwierdzają ten fakt. W dodatku się przyznaje.

2.Mówiłem, ktoś strzela do tłumu, kończy mu się amunicja, klęka, poddaje się, czeka na policje, jest conajmniej kilkadziesiąt osób które go widziały + monitoring. No są sytuacje w których nawet nie da się brać pod uwagę że ktoś może
W dodatku się przyznaje.


@Leemoniadka: Komenda też się przyznał, oczywista sprawa była. Szkoda, że nie było wtedy kary śmierci - nie musielibyśmy teraz wypłacać odszkodowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2.Mówiłem, ktoś strzela do tłumu, kończy mu się amunicja, klęka, poddaje się, czeka na policje, jest conajmniej kilkadziesiąt osób które go widziały + monitoring. No są sytuacje w których nawet nie da się brać pod uwagę że ktoś
@Leemoniadka: Co cytuję wybiórczo niby? #!$%@? głupoty i tyle. Policja go złapała na gorącym uczynku, biegli potwierdzili, sam się przyznał - wypisz wymaluj przypadek kierowcy Seicento, tylko ten był krnąbrny jakiś i nie zgodził się z ministrem co do przyznania - mógł rumakować, bo groził mu mandat a nie czapa ¯\_(ツ)_/¯ No i to była niegroźna kolizja spowodowana przez ochroniarza premiera, skoro to wystarczyło żeby zaczęły w prokuraturze ginąć dowody to
Nie rozumiem w czym problem? W krajach demokracji jak Japonia, Korea, Tajwan czy nawet USA takie kary są i jakoś nikt problemu nie robi. Taka kara powstrzymuje ludzi przed dokonaniem najgorszego. Ponad 60% Japończyków popiera karę śmierci.


@Xing77: już tyle razy było pisane i są opracowania na ten temat: kara śmierci nie powstrzymuje ludzi. Jest przeciwnie. To tylko tak na chłopski rozum się wydaje, że tak jest.