Wpis z mikrobloga

Mirki, na jakiej zasadzie działają strony udostępniające numer księgi wieczystej?

Jak mam adres jakiejś nieruchomości i chcę sprawdzić właściciela muszę mieć numer księgi wieczystej. Złożenie wniosku o taki numer to wizyta w urzędzie, wniesienie jakichś opłat i muszę mieć interes prawny dot. nieruchomości, czyli nie mogę sprawdzić sobie dowolnej działki.

Albo mogę wejść na jedną ze stu stron, gdzie mam normalnie Google Mapsy, klikam na adres i za jedyne 30-50 zł wyświetlą mi numer księgi wieczystej.

O co w tym chodzi, jak to działa i dlaczego mamy takie p----------e prawo, że jak nie masz interesu co do działki, to nie masz prawa znać numeru KW, ale jak zaplacisz prywaciarzowi to Ci poda dowolną KW? Te setki stron sobie scrawlowały całą bazę, kupiły ją na czarnym rynku czy co?

#budujzwykopem #geodezja #ksiegiwieczyste #ksiegawieczysta #kupnomieszkania #prawo
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Silvestre_Cucumeris: Skąd te strony posiadają tę bazę KW to nie wiem, ale do niedawna numer KW był ogólnodostępny na geoportalu ogólnopolskim, więc może stąd :). A dalej znam geoportale powiatowe, na których można podejrzeć nr KW każdej działki.
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Dokładnie rzecz biorąc, jak nie znasz numery KW to jej nie otworzysz, ale bot pobrał WSZYSTKIE KW, a w KW są numery działek, dopasowali jedno do drugiego, i mają pełną bazę ;)
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: polskie prawo nie obejmuje podmiotów dziłajacych za granicami - np. na Seszelach... Był czas że numery był jawne ale było wielkie oburzenie januszy i grażyn co się dorobili ze ktoś będzie sprawdzał ich działki i domki i będzie widać ile mają majątku... i wjechał GIODO i ukarał GGK. Jak się numeru szuka to się chce żeby były jawne... Jak się już kupi działkę i wybuduje chatę to się chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kopyrta: Januszy i Grażyn? Masz ty rozum ?
To są newralgiczne dane.
Chciałbyś żeby na twoim oplu astra g i mieszkaniu 42m2 były szyldy, eeee, kupiłem na kredyt i mam 12 współwłaścicieli ?
Pojęcia widać nie masz co można z takim danymi zrobić i jak je wykorzystać na niekorzyść właściciela.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopyrta: @rewter: @buonaparte:
Kuhwa, na darmo to utajnili i tyle lat nie było dostępu?
Po co ktoś z-----ł te bazę i wywiózł na serwer co jest w chatce z gówna?
Tak nie ma informacji tylko o powierzchni działki a kupa informacji o człowieku, od czego, kogo jest zależny, z kim powiązany, co, skąd ile i dlaczego.
13 lat macie, że trzeba to wam tłumaczyć?
Jak tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buonaparte:
Jezu... Zrobię ci gościu DIY jak komuś uprzykrzyć życie mając jego księgi wieczyste.

@rewter: dobrze, są. Księgi wieczyste to nie KRS, a KRS to nie księgi wieczyste.

Nie na darmo te dane pochodzą niejako z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rewter: @buonaparte:
Tak dopuszczam inne zdanie niż moje. Nie dopuszczam pisania tekstów typu:

"Był czas że numery był jawne ale było wielkie oburzenie januszy i grażyn co się dorobili ze ktoś będzie sprawdzał ich działki i domki i będzie widać ile mają majątku... i wjechał GIODO i ukarał GGK."

I to skrytykowałem. Źle? Nie mogę ? Nie dopuszczasz bym miał swoje zdanie i mógł kogoś skrytykować?
  • Odpowiedz
@rewter: @buonaparte: W 2010 udostępniono przeglądanie ksiąg przez internet ale nie zrobiono tego dobrze...
-> https://niebezpiecznik.pl/post/brute-force-ksiag-wieczystych/
-> https://geoforum.pl/news/14688/polskie-ksiegi-wieczyste-na-seszelach
Dane też wyciekały od komorników... Wyciekły znaczy je sprzedawali...

W imieniu obywateli alarm podnosił Główny Inspektor Danych Osobowych. I wtedy (2010) i ostatnio gdy dane (oficjalnie i aktualne) w geoportalu za darmo chciał udostępnić Główny Geodeta Kraju żeby ułatwić obrót nieruchomościami... Ale Inspektor Danych Osobowych wlepił mu 100tys kary... bo
  • Odpowiedz