Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 983
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Nie wiem czy słyszeliście, ale jakiś czas temu Platforma Obywatelska (NIE BĘDZIE TO POST O POLITYCE) wspólnymi siłami stwierdziła, że poprze aborcję do 12 tc, jeżeli ta zostanie poprzedzona rozmową z psychologiem albo... duchownym.

O ile jestem w stanie zrozumieć psychologa (choć i tak uważam to za zbędne kryterium, bo jeżeli ktoś uzna, że potrzebuje konsultacji to się na taką zgłosi w czasie, jaki uzna za stosowny), tak duchownego nie jestem w stanie zrozumiec i nigdy zapewne nie będę.

Powód jest jeden - ich obowiązkiem będzie odwiedzenie osoby w ciąży od tej decyzji. Tak chyba wynika z nauki kościoła, prawda? Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić, bo z kościołem i jego naukami nie mam zbyt wiele wspólnego.

Uważam, że skoro osoba chce zrobić aborcję, to znaczy, że decyzję z jakiegoś powodu podjęła i ostatnie czego jej trzeba to umoralnianie przez kogoś, kto teoretycznie niewiele w tej kwestii wie, a jego słowa są podyktowane wytycznymi z jakiejś książki.

21/31 (so close.. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Nie wiem czy słyszeliście, ale ...

źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz.jpg

Pobierz
  • 76
@Amishia: dzisiaj PO zaprezentowała swój pakiet, w którym jest zapisana "procedura lekarsko-psychologiczna" i dość szeroki zakres przesłanek tj. trudna sytuacja osobista kobiety. O duchowym nie było słowa. :P
Ale wciąż: w kolejce do psychologa czeka masa ludzi, którzy CHCĄ i POTRZEBUJĄ konsultacji, bez sensu, żeby np. kobieta, od której odszedł partner czy która wie, że jest nosicielką choroby dziedzicznej (np. stwardnienie rozsiane) musiała się tłumaczyć z powodów, dlaczego chce przerwać ciążę.
@extra_virgin: no to proszę bardzo:
Można się zabezpieczać, a nawet należy. Z chorymi płodami róbta co chceta, a i aborcja na życzenie do 12 tygodnia powinna być na życzenie, ale tu trzeba też edukacji żeby jedna z drugą nie zachodziły w ciążę tylko po to żeby móc ją potem usunąć
@Amishia: ja to rozumiem w ten sposób, ze osoby wierzące jak chcą to idą do duchownego, a jak nie to do psychologa i w sumie mi to nie przeszkadza. Wiadomo jakie jest podejście kościoła do aborcji, wiec jeśli ktoś mimo wszystko będzie chciał iść do duchownego to jest jego wybór. Na tym to polega, żeby każdy miał wybór i robił co uważa są słuszne, nie możemy zakazać ludziom konsultowania aborcji z
@Amishia akurat obowiazkowy psycholog mógłby być dobry (pod warunkiem ze to będzie osoba z odpowiednimi kompetencjami a nie jak na nfz), podejrzewam że część kobiet podejmuje decyzję o aborcji w wielkim strachu i panice, że co ludzie powiedzą, jak sobie poradzi, rodzina wyklnie itp. Psycholog mógłby podpowiedzieć, doradzić, dac namiary na jakąś fundacje... może po takiej kobieta jednak zmieni zdanie, a moze utwierdzi sie w przekonaniu że to dobra decyzja, a psycholog