Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 983
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Nie wiem czy słyszeliście, ale jakiś czas temu Platforma Obywatelska (NIE BĘDZIE TO POST O POLITYCE) wspólnymi siłami stwierdziła, że poprze aborcję do 12 tc, jeżeli ta zostanie poprzedzona rozmową z psychologiem albo... duchownym.

O ile jestem w stanie zrozumieć psychologa (choć i tak uważam to za zbędne kryterium, bo jeżeli ktoś uzna, że potrzebuje konsultacji to się na taką zgłosi w czasie, jaki uzna za stosowny), tak duchownego nie jestem w stanie zrozumiec i nigdy zapewne nie będę.

Powód jest jeden - ich obowiązkiem będzie odwiedzenie osoby w ciąży od tej decyzji. Tak chyba wynika z nauki kościoła, prawda? Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić, bo z kościołem i jego naukami nie mam zbyt wiele wspólnego.

Uważam, że skoro osoba chce zrobić aborcję, to znaczy, że decyzję z jakiegoś powodu podjęła i ostatnie czego jej trzeba to umoralnianie przez kogoś, kto teoretycznie niewiele w tej kwestii wie, a jego słowa są podyktowane wytycznymi z jakiejś książki.

21/31 (so close.. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Nie wiem czy słyszeliście, ale ...

źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Po przeczytaniu wątku rzeczywiście stwierdzam, że ten psycholog, to może nie jest najgłupszy pomysł.

A aborcja na życzenie nie jest złym rozwiązaniem. Nie jest rozwiązaniem wcale. To jest po prostu prawo człowieka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii:

Ty naprawdę nie widzisz w którą stronę teraz to wszystko idzie? Jest ultrakatolicyzm, pojawiają się ruchy ultralewackie.

Wolność decydowania o swoim ciele i zdrowiu to nie jest żadne ultralewactwo, to jest podstawa wolności, i równego traktowania. Do tego oczywiście powinna dochodzić możliwość aborcji prawnej dla mężczyzny.

Przytaczając przykłady patologii, nie pomyślałeś ze są tez osoby które będą dokonywać aborcji bo tak im jest wygodnie i nie ma miejsca w życiu skupionym na zabawie
  • Odpowiedz
@Priya: Kiedy w dyskusji z Toba uzywalem argumentow, rozplynales sie w powietrzu, lub wesolo olewales pytania - szkoda energii i czasu, polecam wpis Quasiego ¯\_(ツ)_/¯ Jak rozumiem nie widzisz roznicy miedzy biopapka (bez rozwinietych narzadow, sprawnego ukladu nerwowego, czy swiadomosci), a osoba? Jesli nie, to "dyskusja" mija sie z celem.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:
- zadaj pytanie
- uzyskaj odpowiedź
- przy braku argumentów sprowadź ją do poziomu przedszkola i spuentuj komentarzem typu "jest tak jak mówię, bo ja tak mówię"
- zostań wyśmianym
- płacz, że "szkoda energii
  • Odpowiedz
@Priya: Ano, szkoda. Z nas dwóch to Ty bredzisz i nie przytaczasz argumentów, słoneczko - ja odwolałem sie do bardzo merytorycznego wywodu z masa zrodel, podczas gdy Twoj post to generyczna kaka z gatunku "zycie ludzkie jest świnte" xD
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:
Po pierwsze, jak piszesz "polecam wpis Quasiego" to nie mam pojęcia, że mówisz o jakimś randomowym wpisie na randomowym blogu sprzed 3 lat.
Po drugie, nie dałeś tego linka w aktualnej rozmowie na temat aborcji, tylko już po sprowadzeniu jej do poziomu przedszkola, czyli kiedy użyłeś argumentu "hehe drużyna piłkarska".
Po trzecie, "prawaczki". Chyba znowu ktoś tu się musi dowartościować xD
  • Odpowiedz
@Grishnok: tak, jedna z drugą w ciążę pozachodzą dla zabawy. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie robić aborcji co miesiąc, tak jak nikt sobie nie chodzi dla zabawy na inne zabiegi medyczne! Tak, edukacja seksualna jest potrzebna, ale nie podawaj takiego idiotycznego powodu, bo potem prawaki to podają dalej :/
  • Odpowiedz
@koralowaokrzemkaaa4445: Była już niejedna aktywistka która w ten sposób manifestowała swoje prawo do aborcji. Jak dla mnie skutek odwrotny. Chociaż przypuszczam że i tutaj chodziło o własny fame.
I wcale nie twierdzę że nagle kobiety zaczną dokonywać aborcji BO TAK, jednak tak jak mówiłem, z takim prawem musi iść odpowiednia edukacja- na ten moment nie mamy ani jednego ani drugiego niestety.
  • Odpowiedz
@Priya: Quasi to nie byl jakis random, skad moglem wiedziec, ze go nie znasz? W swojej naiwnosci zalozylem, ze lubisz czytac dobre rzeczy, pomijajac Twoja prawaczkowosc, taki jestem mily ( ͡° ͜ʖ ͡°) Protip: moglbys sie jakos odniesc do tekstu, zebym mial z banki te Twoje pierdy o braku argumentow xD
  • Odpowiedz