Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 983
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Nie wiem czy słyszeliście, ale jakiś czas temu Platforma Obywatelska (NIE BĘDZIE TO POST O POLITYCE) wspólnymi siłami stwierdziła, że poprze aborcję do 12 tc, jeżeli ta zostanie poprzedzona rozmową z psychologiem albo... duchownym.

O ile jestem w stanie zrozumieć psychologa (choć i tak uważam to za zbędne kryterium, bo jeżeli ktoś uzna, że potrzebuje konsultacji to się na taką zgłosi w czasie, jaki uzna za stosowny), tak duchownego nie jestem w stanie zrozumiec i nigdy zapewne nie będę.

Powód jest jeden - ich obowiązkiem będzie odwiedzenie osoby w ciąży od tej decyzji. Tak chyba wynika z nauki kościoła, prawda? Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić, bo z kościołem i jego naukami nie mam zbyt wiele wspólnego.

Uważam, że skoro osoba chce zrobić aborcję, to znaczy, że decyzję z jakiegoś powodu podjęła i ostatnie czego jej trzeba to umoralnianie przez kogoś, kto teoretycznie niewiele w tej kwestii wie, a jego słowa są podyktowane wytycznymi z jakiejś książki.

21/31 (so close.. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Nie wiem czy słyszeliście, ale ...

źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Janusz_z_Rivii: Śmiem się nie zgodzić, bo badania jasno wskazują, że znaczna większość kobiet (zdaje się ze cos ponad 90%, ale nie mam jak teraz sprawdzić) nie żałuje decyzji o aborcji, a emocje jakie odczuwają po jej dokonaniu to emocje pozytywne.
  • Odpowiedz
@Amishia: „Badania pokazują” XD a co mają te kobiety powiedzieć? Ja poznałem conajmniej 4 o ile mnie pamięć nie myli co żałuje. Dajmy kobietom prawo do decyzji. Świadomej. Nie podyktowanej wzburzeniem, hormonami czy błędnym przeswiadczeniem. Uświadamiajmy że dziecko to nie koniec świata. I obok informacji o tym gdzie mogą dokonać aborcji (takiej jak twoja) wieszajmy informacje o tym gdzie może uzyskać pomoc jakby jednak się rozmyśliła. Mam wrażenie ze bardzo
  • Odpowiedz
Jeżeli spojrzysz na aborcję jak na zabicie innego człowieka (bo z definicji biologicznej jest to człowiek), to stwierdzisz że podawane przez Ciebie argumenty są bezsensu.


@Priya: To czlowiek tylko z gatunku, w obecnej postaci jest biopapką i nie mozna stawiac znaku rownosci plodem, a osoba. To POTENCJALNA osoba. Gdyby sie tym sugerowac, powinno sie plodom placic emeryture - w koncu to potencjalni emeryci. Jak widac wiec, to Twoj bełkot nie
  • Odpowiedz
PO pod płaszczykiem opozycji proponuje taki sam katoliban jak PIS, ale i tak dureń jeden z drugim powie że to partia o poglądach liberalnych...


@Zgrywajac_twardziela: teraz nagle wolność wg ciebie to wolna amerykanka? Co dalej? Szczepi się kto chce, przestrzega prawa kto chce. Gdyby człowiek był z natury jednostką podejmującą słuszne wybory za każdym razem to nie byłoby propozycji konsultacji psychologicznej. Nie uważasz? W Niemczech na przykład, żeby wziąć rozwód
  • Odpowiedz
akurat obowiazkowy psycholog mógłby być dobry (pod warunkiem ze to będzie osoba z odpowiednimi kompetencjami a nie jak na nfz), podejrzewam że część kobiet podejmuje decyzję o aborcji w wielkim strachu i panice, że co ludzie powiedzą, jak sobie poradzi, rodzina wyklnie itp. Psycholog mógłby podpowiedzieć, doradzić, dac namiary na jakąś fundacje... może po takiej kobieta jednak zmieni zdanie, a moze utwierdzi sie w przekonaniu że to dobra decyzja, a psycholog da
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ty naprawdę nie widzisz w którą stronę teraz to wszystko idzie? Jest ultrakatolicyzm, pojawiają się ruchy ultralewackie. Przytaczając przykłady patologii, nie pomyślałeś ze są tez osoby które będą dokonywać aborcji bo tak im jest wygodnie i nie ma miejsca w życiu skupionym na zabawie na dziecko? Ja nie każe takim ludziom rodzic. Nie każe tez usuwać. Dlaczego wszyscy mają taki wstręt do psychologów od samego początku? Dlaczego ktoś zakłada
  • Odpowiedz
nie mozna stawiac znaku rownosci plodem, a osoba


@ziumbalapl: ależ można, właśnie to robię. Pojęcie osoby to filozoficzny koncept stworzony przez człowieka, nie ma on żadnego znaczenia dla ochrony prawnej.

prowadzi do niescislosci co do uznawania za jednostki moralne np. rozszczepionych zarodkow, czy chimer tetragametycznych


nie ma tu żadnych nieścisłości. Dla chimer jeden zarodek wchłania inny, więc jeden przestaje żyć. Przy podziale powstaje drugi człowiek
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii:

Ludzie naprawdę sami są w stanie określić jaka sytuacja jest dla nich najlepsza, uwierz.


@Amishia: i tu wychodzi twoja naiwność pomieszana z nieznajomością natury człowieka. 20-latka najlepiej wie co jest dla niej dobre, prawda? Np mając chłopaka ćpuna, podejrzanych znajomych albo dorabiając na sponsoringu. Masz maksymalnie 25 lat, co? Bo mądrości życiowej u ciebie żadnej. Nawet moja różowa - będąc zaciekłą obrończynią praw kobiet nie zgadza się
  • Odpowiedz
@Amishia: I jeszcze jedno - wiesz, że słuszną idee wzorem strajku kobiet rozmieniasz na drobne? Kobiety na początku miały przeogromne poparcie. Potem popłynęły proponując 7-godzinny dzień pracy tylko dla kobiet i inne podobne rzeczy :) ty robisz dokładnie to samo. Coś co ma wielkie poparcie okraszasz swoimi hiperlewicowymi komentarzami o tym jak to psycholog byłby be a ksiądz to już wogóle żenada. Tym samym tracisz poparcie bo ludzie w większości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Janusz_z_Rivii: Cieszę się, że Twoja różowa ma swoje zdanie. Naprawdę.

Mój wiek nie ma nic do rzeczy, ale tak - mam dokładnie 25 lat, jednak ABSOLUTNIE NIC to nie zmienia. A mądrość zyciowa czym właściwie jest? Jak będę miała 26 lat, to zacznę uważać, że kobiety mają konsultować z obcą osobą decyzję w sprawie swojego życia, w którym nikt im pozniej nie pomoże? Bo jak tak, to chyba wolę cofać się w rozwoju :)

Co do alimentów, to pisałam o aborcji
  • Odpowiedz
@Amishia: Wrzucę i tutaj:

nakłanianie, aby mogło być uznane za podżeganie, nie musi mieć postaci presji psychicznej wywieranej na osobę nakłanianą, ale z uwagi na to, iż znamiona podżegania nie określają w żaden sposób formy nakłaniania, może ono przybierać postać prośby, polecenia, zlecenia, rady, propozycji, sugestii. Przestępstwo z art. 152 § 2 k.k. ma charakter formalny i realizuje się z chwilą podjęcia przez sprawcę działań mających odpowiednio ułatwić przerwanie ciąży
  • Odpowiedz
@Amishia: Ja ci napisze tylko tyle. Jakbym dalej mieszkał w Polsce to zrobiłbym wszystko żebyś została ukarana. Z Niemiec niczego raczej nie załatwię a szkoda. Dla mnie to co robisz jest szkodliwe i jako obywatel mam prawo do dociekania sprawiedliwości. A teraz #czarnolisto bo nie mam zamiaru czytać każdego dnia tych wątpliwych prawnie bzdur które wrzucasz
  • Odpowiedz